برنامه بایدن برای موج دوم دستورات اجرایی علیه ترامپ

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

جو بایدن در آستانه پیشی گرفتن از دونالد ترامپ در تعداد دستورهای اجرایی صادر شده در چند هفته اول ریاست جمهوری است. وی در حال حاضر 30 دستورالعمل در سه روز امضا کرده است که فقط سه مورد کمتر از 100 مورد ترامپ است. انتظار می رود که بایدن در هفته دوم ریاست جمهوری نیز با همین سرعت ادامه یابد.

پرزیدنت بایدن لیست کاملی از دستورات اجرایی جدید را دارد که هفته آینده تصویب می شود: یادداشت دریافت شده توسط هیل مجموعه ای از تصمیماتی است که مستاجر جدید کاخ سفید هفته آینده باید اتخاذ کند.

دوشنبه

  • بر اساس این خبر ، انتظار می رود که بایدن روز دوشنبه دستوری را برای تشدید الزام سازمان های دولتی برای خرید کالاها و خدمات بیشتر از شرکت های آمریکایی امضا کند. این حرکت باید به او کمک کند تعهد خود را نسبت به کمپین Buy American حفظ کند.
  • این تصمیم به سبک ترامپ (رئیس جمهور پیشین در سال 2017 نیز فرمان خرید و اجاره مشابه آمریکا را امضا کرد) قبلاً موجب نارضایتی شرکای تجاری این کشور از جمله کانادا شده است. کالین رابرتسون ، معاون رئیس انستیتوی امور جهانی کانادا ، روز یکشنبه به وال استریت ژورنال گفت که با اجرایی شدن این امر ، شرکت های کانادایی وجود خواهند داشت که می گویند: “اوه ، ما نمی توانیم صحبت کنیم” ، و سپس آنها شروع به صدای آنها را شنید “

سهشنبه

  • انتظار می رود که بایدن دستورات اجرایی مربوط به مهاجرت ، لغو ممنوعیت ورود افراد تراجنسیتی به ارتش ، دستور عدم تبعیض و آزار و اذیت اعضای انجمن های جزیره ای آسیا-آمریکا و اقیانوس آرام را امضا کند ، یکی دیگر از این موارد روز سه شنبه است. آژانس های فدرال برای “افزایش مشارکت” با قبایل بومی آمریکا به وزارت دادگستری دستور می دهند تا برای حذف استفاده از زندان های خصوصی و تشکیل کمیسیون پلیس گام بردارد.
  • دستور کمیسیون پلیس علیرغم این واقعیت صادر می شود که بدنه مشابهی که توسط ترامپ تاسیس شده بود ، در اوایل ماه جاری بررسی خود را به پایان رسانده بود و به دنبال راه هایی برای اصلاح سیستم عدالت کیفری پس از اعتراض به مرگ جورج فلوید بود.

چهار شنبه

  • انتظار می رود که بایدن روز چهارشنبه (22 آوریل) اجلاس اقلیم را به منظور اعلام مقررات مربوط به آلودگی و طبقه بندی تغییرات آب و هوا به عنوان “اولویت امنیت ملی” به طور رسمی در روز زمین اعلام کند. اقدامی کاملاً در تضاد با ترامپ ، که قوانین را زیر پا گذاشت و ایالات متحده را از توافق نامه آب و هوای پاریس خارج کرد. بایدن در اولین روز حکومت خود این توافق نامه را بازگرداند.
  • بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود انتقاداتی را از جناح چپ حزب دموکرات و ترامپ به دلیل امتناع از پیوستن به معامله سبز (Green New Deal) دریافت کرد ، پیشنهادی عظیم برای زیرساخت ها ، فن آوری و هزینه های کارهای عمومی میلیاردها دلار ، تبلیغ شده توسط برنی سندرز و الیزابت وارن ، که قصد دارد به وابستگی ایالات متحده به سوخت های فسیلی به نفع منابع جایگزین انرژی پایان دهد. تصمیمات اجرایی که قبلاً اتخاذ کرده یا قصد اتخاذ دارد مقیاس بسیار کوچکتری دارند. در همین حال ، دولت بایدن انتقاد از چین را برای اثر کربن خود آغاز کرده است.
پنج شنبه
  • موضوع روز پنجشنبه باید مراقبت های بهداشتی باشد. طبق این یادداشت ، دستور کار بایدن شامل امضای دستوری برای لغو سیاست منع استفاده از پول کمک آمریکا برای تأمین بودجه سقط جنین در خارج از کشور خواهد بود. این آیین نامه که با نام “سیاست مکزیکو سیتی” نیز شناخته می شود ، در دهه 1980 توسط دموکرات ها به صورت چرخشی لغو و توسط جمهوری خواهان احیا شد.
  • انتظار می رود در این روز ، بایدن دستوری را برای تقویت Medicaid امضا كند و دوره جدیدی را برای تصویب قانون مراقبت مقرون به صرفه آغاز كند ، قانونی كه در دوره اوباما با هدف بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای افراد فقیر آمریکایی با تسهیل دسترسی به بیمه فراهم می شود. ترامپ تهدید به “لغو و جایگزینی” این عمل در سال 2016 کرد و بیشتر دوران ریاست جمهوری خود را صرف تلاش برای تضعیف آن کرد. پس از رأی مخالف چندین سناتور جمهوری خواه در سال 2017 ، از جمله جان مک کین ، رقیب فقید ترامپ ، تلاش های حزب جمهوری خواه برای لغو این اقدام به شکست انجامید.
جمعه
  • سرانجام ، انتظار می رود که لیست دستورات اجرایی روز جمعه به مهاجرت متمرکز باشد و گفته می شود شامل برنامه هایی برای معکوس کردن سیاست های پناهندگی دوران ترامپ ، از جمله جلسه طوفان مغزی در مورد چگونگی جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی از آمریکای مرکزی است. علاوه بر این ، انتظار می رود که بایدن کارگروهی را برای جمع آوری هزاران خانواده مهاجر جدا شده از خانواده قبلی خود ایجاد کند ، هرچند هنوز مشخص نیست که تأثیرات ویژه آنها چه خواهد بود.
  • دو دستور دیگر برای بررسی روند تابعیت و برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده برنامه ریزی شده است ، اما طبق گزارش The Hill ، دستور دوم لغو می شود.

بایدن در سه روز نخست ریاست خود 30 دستور اجرایی را امضا کرد ، که در حال حاضر بیش از تعداد کل صادر شده توسط 18 رئیس جمهور پیشین ایالات متحده است. وی با این کار به دنبال معامله با ترامپ است که طی چهار سال 217 فرمان اجرایی امضا کرده است. فرانکلین روزولت که در طی دوازده سال کار خود 3522 را امضا کرده ، در رتبه بندی بسیار عقب است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *