برای خداحافظی با مصوبات ترامپ در مسدود کردن برنامه های چینی مانند TikTok و WeChat استفاده کنید

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً بر روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا می خواست پلتفرم اشتراک ویدیو TikTok در چین را از فروشگاه های برنامه های آمریکایی ممنوع کند. اما تلاش های وی در ماه سپتامبر سال 2020 توسط قاضی در واشنگتن به طور موثر مسدود شد.

کاخ سفید امروز اعلام کرد ، دولت بایدن یک سری دستورات اجرایی صادر شده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ را لغو کرده است که باید مانع از بارگیری برنامه های TikTok و WeChat توسط کاربران جدید شود.

دستور اجرایی حفاظت از داده ها در ایالات متحده ، با لغو دستورات قبلی ترامپ ، توسط رئیس جمهور بایدن امضا شد. گفته می شود که بایدن یک فرمان اجرایی مربوط به دوران ترامپ را لغو کرد که هشت برنامه دیگر مربوط به فناوری و ارتباطات مالی را هدف قرار داده بود.

به گفته کاخ سفید ، پیش از این به وزارت بازرگانی دستور داده شده است که تجزیه و تحلیل “مبتنی بر شواهد” از خطرات امنیتی بالقوه برای انتشارات مربوط به چین در پیوست ها را انجام دهد. مقامات ارشد دولت به آسوشیتدپرس گفتند که این بخش توصیه هایی در مورد چگونگی محافظت از داده های شخصی آمریکایی ها ، به ویژه کسانی که از برنامه های معروف چینی استفاده می کنند ، صادر کرده است.

نبرد شدید با برنامه های چینی

در تابستان سال 2020 ، دونالد ترامپ با یک سری دستورات اجرایی TikTok و مالک چینی آن ، ByteDance را هدف قرار داد که اپل و گوگل را مجبور به حذف برنامه از فروشگاه های برنامه خود می کند و از بارگیری مجدد آن توسط کاربران جدید جلوگیری می کند. تیکرهای موجود عمدتا تحت تأثیر تغییراتی قرار نخواهند گرفت که از سپتامبر آینده اعمال می شوند.

در مجموعه محدودیت های دیگری که قرار بود از 12 نوامبر اعمال شود ، دولت ترامپ همچنین خواستار جلوگیری از همکاری هر شرکت آمریکایی با TikTok شد.

ترامپ جنگ صلیبی خود علیه برنامه های چینی را با ترس از امنیت ملی و محافظت از اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی توضیح داد.

اولین ممنوعیت توسط کارل نیکلز ، قاضی منطقه ایالات متحده ، در سپتامبر سال 2020 و به درخواست ByteDance برداشته شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *