بحران دولت ، کریمه پنتاستلا را به دراگی اعلام نمی کند: “ما به یک دولت فنی رای نمی دهیم”

[ad_1]

بسته شدن واضح M5S به ماریو دراگی می رسد ، که انتظار می رود امروز در ساعت 12:00 در کویرینال برای تعیین احتمال مطالعه امکان سنجی برای تشکیل دولت فنی انجام شود.

همانطور که قبلاً در جریان رایزنی های اخیر کویرینال نشان داده شده بود ، جنبش 5 ستاره دولت سیاسی را تنها دولت ممکن در این مرحله می داند و بنابراین با نامزدی ماریو دراگی برای نخست وزیری جدید مخالفت خواهد کرد.

این را رهبر سیاسی پنتاستل بیان کرد ، که در یادداشتی به حزب رئیس جمهور سابق بانک مرکزی اروپا گفت:

کریمه گفت: “این جنبش قبلاً در جریان رایزنی ها گفته است که تنها نهاد اجرایی ممکن سیاسی خواهد بود ، به همین دلیل به تولد یک دولت فنی به ریاست ماریو دراگی رأی نخواهد داد.”

رهبر گریل سپس تأکید کرد که مخالفت M5S با چنین فرضیه ای نیز ناشی از آن است تجارب گذشته از کشور با دولت های فنی:

کریمی در پایان گفت: “این نوع قدرت اجرایی قبلاً در گذشته تصویب شده بود ، که تبعات بسیار منفی برای شهروندان ایتالیایی داشت.”

دود سیاه دولت

شب گذشته ، در پایان جلسه ای در کیرینال با رئیس جمهور ، سرخیو ماتارلا ، رئیس اتاق ، روبرتو فیکو ، اعلام کرد که هیچ توافقی بین نیروهای سیاسی در پارلمان برای تشکیل اکثریت حاصل نشده است .

با توجه به بازسازی ها ، شبکه ایتالیا ویوا با حزب ماتئو رنزی که در رسیدن به توافق در مورد موضوعات مختلف ، از جمله تأیید وزیران آلفونسو بونافده و لوسیا آزولینا ، مس ، مسئله واکسن ها و درآمد شهروندی ، توافق نکرد ، موافق بود.

به یک دولت برجسته

پس از دود سیاه ، رئیس جمهور ماتارلا “از همه نیروهای سیاسی خواست تا آن را تهیه کنند اعتماد به یک دولت عالی رتبه“، به طور موثر احتمال انتخابات زودرس را رد می کند.

اندکی پس از آن ، کویریناله اعلام کرد که رئیس سابق بانک مرکزی اروپا ، ماریو دراگی الکول برای دیدار با رئیس جمهور در ظهر احضار می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *