بحران ، مانهایمر: “انتخابات زودهنگام؟ بیش از 70 درصد ایتالیایی ها آنها را نمی خواهند”

[ad_1]

پاسخ دهنده رناتو مانهایمر ، مصاحبه شده توسط اسپوتنیک ایتالیا ، سناریوهایی را که پس از مشاوره ها ظاهر می شود ، از تصحیح احتمالی بین کونته و رنزی تا دولت وحدت ملی ، از جمله برلوسکونی و سالوینی ، مرور می کند: “رهبر لیگ نوردیک موافقت می کند ، بنابراین او او فقط آرا را از دست می دهد. “

از کنت تر تا دولت وحدت ملی ، تا رای گیری زودهنگام. سناریوهای زیادی وجود دارد که می توانید در پایان این اولین دور مشاوره پیدا کنید. اسپوتنیک ایتالیا از طریق تلفن تماس گرفت رناتو مانهایمر، جامعه شناس و مصاحبه گر ، بنیانگذار ISPO و عضو هیئت مشورتی اومیترابرای درک وضعیت

– در حرکت 5 ستاره ، از یک طرف ، بگویید “یا بشمار یا هیچ چیز” ، و از طرف دیگر در را به روی رنزی ببند. اما آیا شماره هایی برای Conte Ter بدون Italia Viva وجود دارد؟

– امروزه تصور این است که این اکثریت وجود ندارد و انجام آن دشوار است. اما باید اضافه کرد که به دلایلی ، نمایندگان مجلس نمی خواهند به پای صندوق های رای بروند: بسیاری دیگر انتخاب نخواهند شد ، تعداد نمایندگان و سناتورها کاهش می یابد ، قدرت احزاب در حال تغییر است. بنابراین ، غالب حفظ پست خواهد بود. بنابراین ممکن است حتی خیالی ترین تصمیمات گرفته شود تا انتخابات جدید اتفاق نیفتد و اکثریت جدید تشکیل شود. با این حال ، تا به امروز ، اعداد قابل مشاهده نیستند ، این به این معنی نیست که آنها نمی توانند بیرون بیایند.

– بنابراین تعمیر بین Conte و Renzi مستثنی نیست؟

– البته این یک فرصت است. اصلاحات زیادی در سیاست ، ایتالیا و خارج از کشور انجام شده است ، بنابراین این یک فرصت مشخص است.

سرانجام ، کونته با رنزی تماس گرفت و ابتکار عمل را به دست گرفت. پنج ستاره برای حفظ این پارلمان در جای خود می توانند آنچه را که اکنون انکار می کنند نیز به کار گیرند.

“و ایتالیایی ها چه می خواهند؟” تعداد Ter یا انتخابات جدید؟

– اکثریت ایتالیایی ها ، بیش از 70 درصد ، نمی خواهند رای دهند. و این مربوط به تعداد قابل توجهی از رای دهندگان راست میانه است ، حداقل نیمی از آنها. این یک چشم انداز بسیار دور در انتخابات است ، حتی از نظر خواسته های رأی دهندگان ، تا حدی که در روزهای اخیر حتی راست میانی نیز فقط در رأی گیری ثابت نیستند. البته ، او می پرسد ، اما پیشنهادهایی برای محتوای یا حاکمیت وحدت ملی نیز وجود دارد: فقط به برلوسکونی ، احزاب کوچکتر مانند لوپی یا کامبیامو و تا حدودی به سالوینی فکر کنید که نظر خود را تغییر داده است. این نیز به این دلیل است که نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق ایتالیایی ها مایلند از مراجعه مجدد به صندوق های رای پرهیز کنند.

– و چه کسی در یک دولت احتمالی وحدت ملی خواهد بود؟

– زیاد. شروع با برلوسکونی. ما می توانیم اکثریت بیشتری داشته باشیم.

– آیا رای دهندگان خواهان راه حلی از این دست هستند؟

– شاید بله ، ما از او چنین چیزی نپرسیدیم. نکته اصلی این است که امروز رای دهندگان راست میانه و چپ میانه نه به بحران دولت و نه به مشکلات خود اهمیت نمی دهند. ارزان تر از مشکلات سلامتی

بحران اقتصادی سنگین است ، ما به پایان بلوک افزونگی نزدیک می شویم ، بسیاری از شرکت ها در حال بسته شدن هستند ، بنابراین برای حل این مشکلات و قطع قانونگذاری با انتخابات ، اکثر رای دهندگان در خارج از کشور خواهان دولتی هستند که مراقبت از مدیریت.

– اگر فردا برای رای گیری برویم ، “حزب” کونته چقدر وزن دارد؟

– نظرسنجی ما ، از Eumetra ، یک مهمانی مهم را با 15 درصد به نخست وزیر می دهد. با این کار آرا from از حزب دموکرات و همچنین M5S برداشته خواهد شد. و اگر این یک تشکیلات جدید نبود ، اما در راس جنبش قرار می گرفت ، درصد حتی به 20 درصد می رسید. سایر موسسات آن را در محدوده ای بین 10 تا 20 قرار می دهند.

– بنابراین ، اگر او در یک ائتلاف با چپ میانه شرکت کند ، آیا بازی رای گیری خیلی واضح نیست؟

– بله ، زیرا درست است که نظرسنجی ها اکثریت آشکاری را به نفع راست میانه نشان می دهد ، اما این نیز درست است که 30 درصد پاسخ دهندگان هستند که می گویند هنوز تصمیم نگرفته اند. درصدی که توسط آمار روزنامه گزارش نمی شود ، اما سپس برای رای گیری به پای صندوق های رای می رود. حل نشده را می توان متقاعد کرد. بنابراین چپ میانه می تواند خیلی خوب بازی کند ، خصوصاً اگر پیشنهادهای قانع کننده ای را برای ایتالیایی ها ارائه دهد.

– در عوض ، آیا ماتئو سالوینی با پیوستن به دولت احتمالی وحدت ملی ، اجماع را از دست خواهد داد؟

– بله ، این اتفاق نظر اجماعی را از دست می دهد. اما در واقع او در حال از دست دادن آنها است. سالوینی پیش از این جایگاه اصلی خود را در ارتباطات سیاسی از دست داده است. در سال 2020 ، مجدداً در نظرسنجی های مجازی ، بسیار کاهش یافت. بنابراین بله ، او چیزی را از دست می داد ، اما دوباره خوب می شد. ایستادن در مخالفت و گفتن فقط “انتخابات جدید” باعث از دست دادن رای او می شود.

“بنابراین مثل کنته هنوز پایین نیامده است؟”

– امروز کونته هنوز بسیار محبوب است ، بسیاری از مردم به او اعتماد دارند. اعتماد دولت او بسیار بالا بود. البته اگر آنها امروز بدون او دولتی را اداره می کنند ، نمی دانم آیا او محبوبیت مشابهی را طی دو سال خواهد داشت یا خیر.

– آیا گزینه دیگری برای نخست وزیر مستعفی وجود دارد؟

– ما در مورد Francescini ، Draghi ، Cartabia صحبت می کنیم. در پایان ، آنها خودشان تعداد را برای یک شب پیدا کردند که توسط پنج ستاره اختراع شده است. خواهیم دید. هر چیزی می تواند رخ دهد.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *