این فعال ایرلندی جولیان آسانژ ، ادوارد اسنودن و چلسی منینگ را برای دریافت جایزه صلح نوبل معرفی می کند

[ad_1]

ویروسی

URL کوتاه

یک قاضی انگلیسی حکم داد که جولیان آسانژ به اتهام جاسوسی و توطئه به دلیل خطر بالای خودکشی یا خودزنی نمی تواند به ایالات متحده استرداد شود.

Mairead Corrigan Maguire فعال ایرلندی و برنده جایزه نوبل صلح در سال 1976 به عنوان بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ و همچنین افشاگران ادوارد اسنودن و چلسی منینگ جایزه صلح نوبل 2021 را معرفی کرد. دومین اخبار ایرلند.

“هر یک از آنها مثالهای بی شماری از شجاعت را در افشای اقدامات غیرقانونی دولتها که باعث میلیونها نفر مرگ شده است ، قرار داده و زندگی خود را در معرض خطر قرار داده است. در مجموع ، زندگی انکار از خود و از خودگذشتگی آنها نمایشی فوق العاده از عظمت و شکوه انسانی است. روح ، “بنیانگذار صلح مردم در نامه ای به کمیته نوبل نروژ گفت.

جولیان آسانژ در حال حاضر در صورت محکومیت به اتهام هر 18 اتهام ، 175 سال حبس در ایالات متحده دارد ، در حالی که اسنودن به دلیل افشای جزئیات نظارت گسترده ایالات متحده به ده سال زندان محکوم می شود.

منینگ ، که جنایات جنگی ایالات متحده در عراق و افغانستان را کشف کرد ، در سال 2013 محاکمه و به 35 سال زندان محکوم شد ، اما در سال 2017 وقتی باراک اوباما ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا حکم خود را تغییر داد ، آزاد شد. تحلیلگر سابق اطلاعاتی ارتش آمریكا پس از امتناع از دادن شهادت در برابر هیئت منصفه عالی در مورد روابط آسانژ ، در مارس 2019 زندانی شد ، اما در مارس گذشته با جریمه 256000 دلار دوباره آزاد شد.

کوریگان پس از آنکه سه فرزند خواهرش آن مگوایر هنگامی که در اوت 1976 قصد فرار از نیروهای انگلیس را داشت ، توسط اتومبیل رانده شده توسط یک جنگنده IRA مورد سو over قصد قرار گرفت و در جنبش صلح فعال شد.

در همان سال ، وی به همراه بنیانگذار بتی ویلیامز جایزه صلح نوبل دریافت کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *