این دکتر پس از واکسیناسیون با واکسن Pfizer در ایالات متحده درگذشت

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

دیلی میل با استناد به شهادت همسرش ، در ایالات متحده ، دکتر کمی بیشتر از دو هفته پس از دریافت واکسن Pfizer درگذشت.

همسر پزشک درگذشته ، هایدی نکلمان گفت که همسر 56 ساله وی گرگوری مایکل در 18 دسامبر واکسینه شد و 16 روز بعد درگذشت.

نكلمن گفت: “من فكر مي كنم كه مرگ او 100٪ مربوط به واكسن است. توضيح ديگري وجود ندارد.”

به گفته وی ، مایکل یک سبک زندگی سالم را پیش گرفته است ، سیگار نمی کشد ، فقط گاهی الکل می نوشد. علاوه بر این ، هیچ آسیب شناسی در طول معاینه پزشکی عمومی یافت نشد.

سه روز پس از واکسیناسیون ، مرد متوجه لکه های قرمز روی بازوها و پاها شد که خونریزی زیر جلدی را نشان می دهد. در معاینه ، پزشک کمبود پلاکت شدید پیدا کرد.

پزشکان وی را با پورپورای ایدیوپاتیک ترومبوسیتوپنی تشخیص دادند ، بیماری که در آن بدن پلاکت برای اجسام خارجی را می پذیرد و به سیستم ایمنی بدن نشان می دهد تا آنها را از بین ببرد. پزشکان تلاش کردند تا این مرد را نجات دهند ، اما در 3 ژانویه وی حتی قبل از عمل بر اثر خونریزی مغزی درگذشت. گزارش ها ایمیل روزانه.

سرویس مطبوعاتی فایزر گفت تحقیقات در مورد مرگ مایکل آغاز شده است. کارشناسان این شرکت همچنین خاطر نشان کردند که هنوز ارتباط مستقیمی بین واکسن و مرگ مرد مشاهده نمی کنند.

یک بیمار در یک خانه سالمندان در لوسرن ، سوئیس ، قبلاً پس از واکسیناسیون با واکسن Pfizer درگذشته بود ، اما ناظر بازار دارویی سوییسمدیک توضیح داد که این زن 91 ساله از چندین بیماری جدی رنج می برد که می تواند منجر به مرگ شود.

علاوه بر این ، پزشک پرتغالی ، سونیا آسودو ، 41 ساله ، پس از واکسیناسیون با Pfizer درگذشت. این زن 48 ساعت پس از تزریق درگذشت. سپس وزارت دادگستری پرتغال نتایج کالبد شکافی روی بدن را منتشر کرد: “هیچ ارتباطی بین مرگ و واکسن وجود ندارد.”

داروی BNT162b2 از شرکت آمریکایی Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech به اولین واکسن علیه Covid-19 مورد تأیید اتحادیه اروپا تبدیل شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *