ایلان ماسک: تراشه ها را در مغز میمون کاشته و به او آموزش می دهد که بازی های ویدیویی انجام دهد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

به گزارش بلومبرگ ، به نقل از این کارآفرین ، شرکت الون ماسک نلونینک با موفقیت تراشه ای را در مغز یک نخست وزیر کاشت.

در حال حاضر حیوان بازی های ویدئویی را انجام می دهد ، در حالی که در همان زمان احساس بسیار خوبی دارد و به گفته ماسک “خوشحال است.”

“ما یک میمون با کاشت بی سیم در جمجمه او با سیم های کوچک داریم که می تواند بازی های ویدیویی را با ذهن او انجام دهد. شما نمی توانید ببینید که کاشت در کجاست و او یک میمون خوشحال است. ما زیباترین چرخ دنده میمون را در جهان داریم. ما می خواهیم آنها باهم بازی کنند. رئیس تسلا گفت: “پنگ”.

ماسک قول داد که حدوداً یک ماه دیگر فیلم تایید همه چیز را نشان می دهد.

کارآفرین ، بنیانگذار و مدیرعامل SpaceX گفت کارمندان یکی از شرکت های نوپا ، Neuralink Corp. موفق به وارد کردن نخ هایی در مغز میمون شده اند.

این بحث هنگامی رخ داد که ماسک به رسانه های اجتماعی متوسل شد تا مهندسان را مجبور به کار در Neuralink کند.

ماسک از کاشت مغز که شرکت وی Neuralink سالها در تابستان گذشته روی آن کار کرد رونمایی کرد و اثبات کرد که این دستگاه تقریباً به اندازه یک سکه است و برای قرار دادن الکترودها نیاز به برداشتن یک قطعه کوچک جمجمه است.

در آگوست سال 2020 ، Neuralink نمایش مستقیمی از فناوری خود را روی سه خوک برگزار کرد.

Neuralink استارتاپی متمرکز بر توسعه و تولید رابط های رایانه عصبی قابل کاشت است. در سال 2017 ، ماسک اعلام کرد که این شرکت می خواهد دستگاه هایی برای درمان بیماری های جدی مغزی و در نهایت “بهبود مردم” ایجاد کند.

در کوتاه مدت ، ماسک می خواهد تراشه های Neuralink را در افراد چهار قلو که از ناحیه مغز یا ستون فقرات آسیب های جدی دارند ، کاشت تا بتوانند “فقط با فکر کردن ماوس ، تلفن یا سایر دستگاه های کامپیوتر را کنترل کنند.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *