ایران می خواهد اینترپل دونالد ترامپ را به جرم قتل سلیمانی دستگیر کند

[ad_1]

سازمان بین المللی همکاری پلیس و مبارزه با جرم و جنایت قبلاً در اوایل سال جاری میلادی به دلیل اینکه اینترپل سعی در جلوگیری از پرونده های “سیاسی ، نظامی ، مذهبی” دارد ، درخواستی مشابه را رد کرده بود. یا نژادی “

ایران درخواست جدیدی را برای صدور قرار بازداشت بین المللی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا برای حمله به هواپیمای بدون سرنشین که ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی در تاریخ 3 ژانویه کشته شد ، به اینترپل ارسال کرده است. یک سال پیش. این درخواست همچنین حاوی دستوراتی برای 47 مقام دیگر ایالات متحده بود كه گفته می شود در ترور ژنرال دست داشته اند.

گولامحسین اسماعیلی سخنگوی قضایی ایران گفت: “ایران در حال آزار و اذیت است و بسیار جدی تلاش می کند تا کسانی را که این جنایت را مرتکب شده و مرتکب شده اند ، محکوم کند.”

این دومین باری است که تهران خواستار دستگیری ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی به جرم دست داشتن در “قتل و تروریسم” می شود. مقامات ایرانی اولین تلاش خود را در تاریخ 29 ژوئن انجام دادند و “هشدار قرمز” را برای ترامپ به اینترپل صادر کردند.

با این حال ، سازمان پلیس جنایی بین المللی درخواست دستور را رد کرد زیرا به موضوعات سیاسی ، نظامی ، مذهبی یا نژادی نمی پرداخت. مشخص نیست که آیا اینترپل با توجه به اینکه ترامپ کمی بیشتر از دو هفته از سمت خود می رود ، موضع خود را تغییر می دهد یا خیر.

قتل کااسم سلیمانی

3 ژانویه یک سالگرد حمله هواپیمای بدون سرنشین به کااسم سلیمانی ، فرمانده یگان نظامی سرزمینی قدس ایران ، در بغداد بود. این قتل ، با تشدید تنش ها میان واشنگتن و تهران آغاز شد و ایالات متحده می گوید ایران مسئول حملات به تأسیسات نظامی در عراق در اواخر سال 2019 است که پاسخ تهاجمی را در قالب حملات موشک بالستیک ایجاد کرده است. ایرانیان در 8 ژانویه در چندین پایگاه آمریکا. در نتیجه این حملات ، 109 سرباز آمریکایی زخمی شدند.

به دنبال این حمله ، پارلمان عراق با صدور بیانیه ای خواستار عقب نشینی همه نیروهای آمریکایی از این کشور شد.

ایران قول انتقام می دهد

طی چند ساعت گذشته ، ژنرال رمضان شریف ، سخنگوی قدس تأکید کرده است که ایران عزم خود را جزم کرده و مکان و زمان خود را برای انتقام از ترور قاسم سلیمانی پیدا خواهد کرد.

در آستانه سالگرد درگذشت سلیمانی ، جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران قول داد که تهران تا زمانی که مسئولان ترور ژنرال به محاکمه کشیده نشوند ، تهران صلح نخواهد یافت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *