ایران به آمریکا هشدار می دهد: “نیروهای مسلح ما درگیر هستند”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

پیش از این ، در میان افزایش مجدد تنش ها میان تهران و واشنگتن ، ارتش ایران هواپیماهای بزرگ بدون سرنشین را در شمال استان سمنان راه اندازی کرد.

ایران در هشدار اضافی به ایالات متحده آمادگی خود را برای دفاع از خود در برابر هرگونه تجاوز توسط نیروهای دشمن در منطقه اعلام کرد.

سرلشکر محمد باکری ، رئیس ستاد نیروهای مسلح ایران ، روز سه شنبه گفت که ارتش ایران “انگشتان خود را در ماشه” گذاشته است تا به هرگونه تحریک پاسخ دهد.

محمد باکری هنگام سخنرانی در حاشیه رزمایش گسترده نظامی ایران ، از ادامه ساخت نظامی “ارتش تروریست و جنایتکار” آمریکا در منطقه انتقاد کرد.

سرلشکر باکری به نقل از رسانه های دولتی گفت: “اگرچه جمهوری اسلامی ایران قصد ارتکاب عمل تجاوزکارانه و نقض علیه هر کشور همسایه را ندارد ، اما برای مقابله با هر تهدید آمادگی کامل دارد.

وی که در میان تنش های شدید بین ایران و ایالات متحده در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ صحبت می کرد ، افزود:

نیروهای مسلح قهرمان ما انگشتان خود را در ماشه قرار داده اند و در صورت کوچکترین اشتباه دشمن قطعاً پاسخی قاطع خواهند داد ».

پیش از این ، امیر سرتیپ امیرعلی حاجی زاده ، فرمانده واحد هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به برخی کشورهای عربی منطقه درباره تأثیرات منفی همکاری با ایالات متحده و “رژیم” هشدار داده بود. اسرائیلی “، با بیان اینکه در صورت جنگ احتمالی در منطقه بیشترین خسارت را متحمل خواهند شد.

حاجی زاده گفت: “اگر اتفاقی در اینجا (در منطقه) بیفتد و جنگ آغاز شود ، ما بین پایگاه های آمریکایی و کشورهای میزبان فرقی نخواهیم گذاشت.”

افزایش تنش ها بین ایران و ایالات متحده

اظهارات فرمانده ارشد نظامی ایران در حالی است که یک تمرین پهپادی دو روزه با حضور هواپیماهای بدون سرنشین در شمال استان سمنان انجام شد.

به گفته دریاسالار محمود موسوی ، معاون فرمانده ارتش در عملیات ، نیروهای زمینی ، پدافند هوایی ، نیروی دریایی و هوایی ، “جنگ ، نظارت ، اطلاعات و جنگ الکترونیکی” باید با کمک “صدها هواپیمای بدون سرنشین عملیاتی ارتش” انجام شود.

در نتیجه هواپیماهای بدون سرنشین نیروی دریایی از کشتی های جنگی در آبهای جنوبی کشور پرواز خواهند کرد زیرا این هواپیماهای اتوماتیک کامیکاز پروازهای مسافت طولانی را انجام می دهند تا توانایی خود را برای از بین بردن اهداف دشمن در اعماق حریم هوایی دشمن انجام دهند.

این تمرینات به دنبال تصمیم ایالات متحده در تاریخ 3 ژانویه برای تجدید نظر در طرح اولیه بازگرداندن ناو هواپیمابر خود USS Nimitz از خلیج فارس به خانه انجام شد.

وزیر دفاع آمریكا كریستوفر میلر این دستور را به دلیل آنچه تهدیدهای ایران توصیف كرد “علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا و دیگر مقامات دولت آمریكا صادر كرد.

پیش از این ، دو بمب افکن اتمی B-52 آمریکایی پس از انجام پروازهای بدون توقف در منطقه ، بر فراز خلیج فارس پرواز کردند ، در حالی که زیردریایی USS Georgia با همراهی دو ناو جنگی آمریکایی وارد خلیج فارس شد.

تقابل لفظی ایالات متحده و تهران

این تحولات به عنوان بخشی از تظاهرات اخیر نیروها در خلیج فارس توسط تهران و واشنگتن همراه با درگیری های لفظی ستیزه جویانه بین دو کشور به مناسبت یک سالگرد ترور نظامی ژنرال قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده صورت گرفت. .

در تاریخ 3 ژانویه 2020 ، رئیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) ، نیروی قدس در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در حوالی فرودگاه بین المللی بغداد کشته شد ، در حالی که ایران بارها قول انتقام مرگ او را داده بود.

با نزدیک شدن به سالگرد ترور ، تنش های دو جانبه که از زمان خروج یک جانبه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای ایران در سال 2015 ، ادامه داشته است ، به اوج جدیدی رسیده اند.

هنگامی که واشنگتن تهران را مسئول حمله موشکی به مجتمع سفارت ایالات متحده در بغداد که منجر به کشته شدن یک غیرنظامی محلی شد ، بار دیگر تنش ها در گرفت.

حمله به منطقه بین المللی در بغداد توسط مایك پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا كه توسط “شبه نظامیان مورد حمایت ایران” سازمان یافته بود ، محكوم شد و تهران این ادعاها را رد كرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *