ایالات متحده آمریکا ، اعدام لیزا مونتگومری متوقف شد: Sant’Egidio خوشحال است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

یک قاضی آمریکایی مجازات تعلیق مجازات اعدام برای لیزا مونتگومری ، 53 ساله را که قرار است امروز 12 ژانویه برگزار شود ، صادر کرد. مونتگومری اولین زنی است که پس از نزدیک به 70 سال در ایالات متحده به طور قانونی کشته شده است.

قاضی جیمز هانلان در جنوب ایالت ایندیانا ، دستور اجرای مجازات اعدام برای لیزا مونتگومری، با اشاره به نیاز به ارزیابی توانایی های ذهنی مونتگومری. دادگاه تاریخی را برای دادرسی جدید تعیین خواهد کرد تا وضعیت روانی محکوم را ارزیابی کند.

قاضی نوشت: “اطلاعات ارائه شده به دادگاه حاوی شواهد كافی است كه نشان می دهد وضعیت روانی خانم مونتگومری آنقدر دور از واقعیت است كه وی نمی تواند دلیل اعدام خود را منطقی بفهمد.”

این زن در خفه کردن یک زن باردار 23 ساله در سال 2004 مقصر است بابی جو استینت، کودک را از رحمش بیرون می کشد و سعی می کند آن را به عنوان خودش منتقل کند. قرار بود اعدام در تاریخ 12 ژانویه در مجتمع اصلاح و تربیت فدرال در تره هوت ، ایندیانا انجام شود.

اسقف های ایالات متحده و توسط این تصمیم استقبال کردند جامعه Sant’Egidio. جامعه با صدور طوماری خواستار جلوگیری از اعدام لیزا مونتگومری با جایگزینی حبس ابد وی شد.

حکم اعدام لیزا مونتگومری به حالت تعلیق درآمده است: “ما همچنان شکایت را امضا می کنیم تا جان او نجات یابد.”

“جامعه Sant’Egidio از تصمیم قاضی ایندیانا برای جلوگیری از اعدام لیزا مونتگومری ، یک معلول ذهنی 67 ساله که به مدت 16 سال با حکم اعدام بازداشت شده است ، ابراز خوشحالی و رضایت می کند. تنها هشت روز پس از روی کار آمدن جو بایدن در کاخ سفید ، یک بسیج جهانی پیرامون داستان لیزا ایجاد شده است: در طی چند روز ، هزاران نفر به درخواست جامعه برای پایان اعدام پیوسته اند. اعتقاد به اینکه امکان لغو مجازات اعدام برای همیشه وجود دارد. ما همچنان برای نجات جان وی درخواست تجدیدنظر را امضا می کنیم. ” خوانده می شود در یک یادداشت انجمن.

حمایت از وکلا: خشونت جنسی باعث آسیب مغزی شده است

به گفته طرفداران مونتگومری ، سو abuse استفاده جنسی که در کودکی متحمل شد باعث “آسیب مغزی و بیماری شدید روانی” این زن شد.

وقتی ناپدری بیانیه ای در مورد تأیید خشونت فیزیکی به او ارائه دادند ، ناپدری با استناد به کمبود حافظه ، سو abاستفاده از او را انکار کرد. مادر مونتگومری نیز به نوبه خود گفت که او هرگز از این مرد گزارش نکرده است زیرا از زندگی خود و دخترش ترسیده است.

قرار بود اعدام ماه گذشته انجام شود و پس از تعلیق به 12 ژانویه موکول شد ، علیرغم تلاش برای تجدیدنظر از سوی وکلای مدافع. در حقیقت ، دادگاه در ابتدا با وکلا موافقت کرد ، اما شورای قضایی در این تصمیم تجدید نظر کرد و چراغ سبز را به اجرا داد. وکلای مونتگومری نیز به این اعدام اعتراض کردند و برنده آن شدند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *