ایالات متحده ، پاستوری (ایسپی): “به همین دلیل ترامپیسم در سیاست آمریکا باقی خواهد ماند”

[ad_1]

به گفته جیانلوکا پاستوری ، استاد دانشگاه کاتولیک میلان و تحلیلگر ISPI ، اعتراضات دیگری نیز از طرف طرفداران ترامپ صورت خواهد گرفت: “ترامپیسم قبلاً وجود داشته و حتی پس از آن نیز وجود خواهد داشت.”

محاصره کاپیتول هیل واقعه ای است که در تاریخ آمریکا بی سابقه است ، اما نشان می دهد که چگونه “ترامپیسم” اکنون به طور کامل در دیالکتیک بین جمهوری خواهان و دموکرات ها قرار گرفته و قرار است در فضای سیاسی آمریکا باقی بماند. او از این امر متقاعد شده است جیانلوکا پاستوری، استاد دانشگاه کاتولیک میلان و تحلیلگر ISPI ، با اسپوتنیک ایتالیا مصاحبه کرد.

– آیا می توانیم در مورد یک کودتای تلاش شده در مورد آنچه روز چهارشنبه در واشنگتن اتفاق افتاد صحبت کنیم؟

– احتمال کودتای مسلحانه قابل اعتماد نیست ، حتی به این دلیل که برخی از جنبش ها ، به ویژه خطرناکترین جنبش ها ، مدتی است مورد توجه نهادهای امنیتی قرار گرفته اند. با این وجود ، نمایشی که برخی افراد و برخی جنبش ها از آن استفاده کرده اند نشانگر افرادی است که در سیستم سیاسی آمریکا وجود دارند. آنها موفق شدند داخل شوند زیرا هیچ کس انتظار نداشت که چه اتفاقی افتاده باشد. ما شاهد چیزی هستیم که واقعاً در تاریخ اخیر آمریکا بی نظیر است. هر کسی که می گوید پلیس به آنها اجازه می دهد این کار را انجام دهند فقط یک بحث اساسی است.

– عواقب آنچه دیروز رخ داد چه خواهد بود؟

– پیش بینی دشوار است ، زیرا زخم هنوز تازه است. من شخصاً دو تحول احتمالی را می بینم. از یک سو ، آنچه ما شاهد آن بوده ایم ، نمایانگر چگونگی رادیکال شدن سیستم سیاسی آمریکا در حال حاضر به شدت است و این در مورد رای دهندگان جمهوری خواه و رای دهندگان دموکرات نیز صادق است.

از طرف دیگر ، این می تواند نشانه ای از وارونگی باشد ، زیرا آنچه اتفاق افتاده بسیاری نشان می دهد که چگونه سیاست رادیکال سازی در سال های اخیر از کنترل خارج شده و حتی پیامدهای خطرناکی برای دموکراسی آمریکا دارد. زمان می برد تا بفهمیم کدام یک از این دو گرایش غالب خواهد بود: خواه گرایش به رادیکالیزاسیون مترقی یا آرامش سیستم.

– ترامپ اعلام کرد که دوره گذار ریاست جمهوری ترتیب داده می شود ، آیا فکر می کنید قسمت های دیگری از این نوع وجود داشته باشد؟

– در این مقیاس دید نیست. این یک واقعه بی سابقه با اشغال پارلمان است ، با تیراندازی در داخل پارلمان ، چیزی که همانطور که برخی نوشته اند “از جمهوری موز” است. فکر نمی کنم چنین اتفاقی دوباره بیفتد. اعتراضاتی قطعاً وجود خواهد داشت ، همچنین به این دلیل که روز گذشته خود ترامپ این واقعیت را تکرار کرد که انتخابات با تقلب همراه بود و در نهایت غیرقانونی بود ، این ایده حاکمیت مردم دزدیده شده همچنان بخشی از افکار عمومی آمریکا است. .

– آینده دونالد ترامپ پس از قیام واشنگتن چگونه خواهد بود؟

– ترامپ از همان ابتدا قصد خود را برای نامزدی مجدد در سال 2024 اعلام کرده است. مطمئناً آنچه دیروز اتفاق افتاد تأثیر منفی بر شانس موفقیت وی داشت. تصویر ترامپ در کنار قهرمانانی که روز گذشته پایتخت را اشغال کردند ، برای رای دهندگان متوسط ​​آمریکایی دلگرم کننده نیست. و سپس جزئیات دیگری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ترامپ شخصیتی است که توانسته به نارضایتی موجود در ایالات متحده شکل و نمایان کند. ترامپ شکل “ترامپیسم” را به خود گرفت ، اما “ترامپیسم” پیش از ترامپ وجود داشته است و حتی پس از آن نیز وجود خواهد داشت. و این برای او نیرویی باقی مانده است. صدای بخشی از ایالات متحده که در دیالکتیک سنتی دموکراتیک – جمهوری قابل تشخیص نیست ، همچنان باقی است.

– بنابراین فکر نمی کنید از منظر سیاسی محو شود؟

– حوادث روز گذشته به وضوح از کنترل خود ترامپ خارج شده است. از طرف دیگر ، برای او ادامه مشروعیت بخشیدن به رای در ماه نوامبر راهی آسان و ارزان برای اطمینان از بقای سیاسی است. آنچه ترامپ از 3 نوامبر به بعد انجام داد ، اساس کارزار انتخاباتی 2024 بود.

ترامپ از چشم انداز سیاسی آمریکا ناپدید نخواهد شد ، او در واقع همچنان به عنوان عنصری از “اخلال” ادامه خواهد داد.

“و همانطور که او با حزب جمهوری خواه می گوید ، بسیاری از آنها فاصله گرفته اند …”

– بسیاری از افراد وی در این ساعت ها او را ترک می کنند ، ترامپ هرگز مورد علاقه حزب جمهوری خواه قرار نگرفته است و این همچنین به شما کمک می کند که چرا برخی از ایالت های سنتی جمهوری خواه در ماه نوامبر به بایدن رای دادند. علی رغم اینکه وی در چهار سال گذشته اقدامات زیادی برای تغییر حزب انجام داده است ، بیشتر حزب به خلاف ترامپ رفته است.

ماهیت چهار سال آینده فقط این خواهد بود ، یعنی جستجوی حزب جمهوری خواه برای یافتن هویتی جدید ، خواه این هویت “لوله ای” باشد یا نه ، برای گفتن خیلی زود است. لازم است درک کنیم رفتار کسانی که اکنون از ترامپ فاصله می گیرند پس از حوادث دیروز چگونه رفتار می کنند.

– شخصی پیشنهاد کرده است رئیس جمهور ترامپ با کمک اصلاحیه 25 ام برکنار شود ، نظر شما چیست؟

– چکیده منطقی است ، از نظر سیاسی بسیار خطرناک است. این به معنای پرتاب سوخت جدید در آتش است. اوضاع آرام نیست ، اگر اصلاحیه 25 ام نقض شود ، این یک خطر است. با این حال ، برخی ممکن است آن را دست کم بگیرند ، به ویژه جمهوری خواهانی که از این پیشنهاد حمایت کرده اند و هدف آنها بازگرداندن “بکر بودن” سیاسی و پشتیبانی دولت ترامپ در چهار سال گذشته است.

– رئیس جمهور جدید جو بایدن با چه نوع آمریکایی روبرو خواهد شد؟

این آمریکایی خواهد بود که بین جمهوری خواهان و دموکرات ها ، بین طرفداران ترامپ و ضد ترامپ تقسیم شده و به همان احزاب تقسیم می شود. بایدن باید تلاش کند تا اکثریت خود را حفظ کند و با م andلفه میانه رو حزب جمهوری خواه گفتگو کند.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *