ایالات متحده ، ضربه برلوسکونی: “بدترین پایان ترامپ ، ما لیبرال ها چیز دیگری هستیم”

[ad_1]

نخست وزیر پیشین ایتالیا در مورد مداخله منتشر شده در جورنال در مورد محاصره طرفداران ترامپ در کنگره اظهار داشت: “حمله به پایتخت؟ پایان بدی که موفقیت ها را نیز تحت الشعاع قرار می دهد و حافظه این دوره ریاست جمهوری را در تاریخ پنهان می کند.” و وی از قول جورج دبلیو بوش گفت: “این چیزی است که یک دولت لیبرال واقعی می گوید.”

“رئیس جمهور ترامپ با نگرش خود خطر تضعیف روحیه ملت آمریکا و لیبرال دموکراسی آن را به خطر می اندازد. آمریکا پس از جنگ داخلی هرگز به این شدت پاره نشده است. این نظر رهبر Forza Italia سیلویو برلوسکونی در مورد حمله به کنگره است که در ایام تعطیلات دینی در پایان تظاهرات حمایت از ترامپ در واشنگتن انجام شد.

نخست وزیر پیشین ایتالیا اذعان می کند: “تصاویر کنگره که توسط گروهی از اوباش مورد حمله قرار گرفت ، من را به شدت آشفته کرد” در مداخله روزنامه ای که وی در آن “نتایج مثبت مهم” در طول چهار سال دولت ترامپ را تصدیق کرده است (“سیاست کاهش مالیات قبل از وضعیت اضطراری در کوید مشخص شده بود – برلوسکونی می نویسد) بسیاری از اثرات مثبت بر اقتصاد و اشتغال است ، در حالی که بدون شک برخی سیاست های خارجی موفق ، به عنوان مثال با طرفداری از روند صلح تاریخی بین اسرائیل و کشورهای مختلف در جهان اسلام “) ، اما آنچه او را” پایان بد “توصیف می کند که” حتی این موفقیت ها را تحت الشعاع قرار می دهد و تاریخ این دوره ریاست جمهوری را تاریک می کند “را محکوم می کند.

بنابراین ، رهبر Forza Italia سخنان خود را خطاب به رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبلیو بوش ، كه “نسبت به” رفتارهای بی پروای شورشیان ، بلكه همچنین افرادی كه آنها را تحریک كرده اند “ابراز بی اعتمادی و نگرانی كرد.

بوش جونیور گفت: “کشور ما از سیاستهای لحظه ای مهمتر است.” سخنان وی به عنوان “دولتمرد” ، به گفته برلوسکونی ، مقایسه ای را با ادعای بی نظمی در انتخابات 2006 ایتالیا انجام داد که توسط چپ میانه با فقط 24000 رأی ، 0.2 درصد پیروز شد.

وی گفت: “این همان چیزی بود که من در سال 2006 فکر کردم در حالی که نتیجه انتخابات را در آن زمان به چالش می کشیدم و امروز هم فکر می کنم.”

نخست وزیر پیشین ادامه داد: “این دلیل است ، به همین دلیل است که به عنوان مثال ، در ماه های اخیر تصمیم گرفتم بحث های سیاسی را کنار بگذارم و خودم را برای همکاری با دولتی که تقریباً هیچ چیز برای مواجهه با آن با همه گیری اضطراری در اختیار ندارم ، در دسترس قرار دهم.”

“این به معنای لیبرال بودن در دموکراسی های غربی است. این جناح راست میانه ما است ، وینستون چرچیل ، رونالد ریگان ، مارگارت تاچر ، هلموت کوهل ، جورج دبلیو بوش ، “توضیح می دهد رهبر فورزا ایتالیا.

برلوسکونی ، که صریحاً ترامپ و ترامپیسم را رد می کند ، می گوید کسی که به کاخ های قدرت حمله کند “هرگز حق ما نخواهد بود.” این قانون جمهوری نیست که ما همیشه برای آن ارزش قائل بوده ایم. “

به گفته برلوسکونی ، آمریکا امروز با داشتن شخصیت هایی مانند “برنی سندرز و الکساندریا اوکاسیو-کورتس – حامل عقاید افراطی” ، نه تنها در سمت راست بلکه در سمت چپ ، به طور فزاینده ای رادیکال شده است.

برلوسکونی در پایان سخنان خود گفت: “رئیس جمهور بایدن ، با آرزوی شغل خوب برای مستاجر جدید کاخ سفید ،” بنابراین یک وظیفه بسیار دشوار دارد: اصلاح وحدت عمیق یک کشور پاره پاره.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *