ایالات متحده ، تصمیم تاریخی در ویرجینیا: “ما مجازات اعدام را تا سال 2021 لغو خواهیم کرد”

[ad_1]

استاندار این کشور پس از 26 سال تحت کنترل دموکرات ها ، در حال آماده سازی امضای قانونی برای لغو مجازات اعدام است. برای واشنگتن پست ، این انقلابی است که می تواند به سایر ایالت های جنوبی سرایت کند.

از زماني كه دموكراتها پس از بيش از 26 سال براي نخستين بار هر دو مجلس پارلماني را در ويرجينيا فتح كردند ، پيشنهاد لغو مجازات اعدام به طور فزاينده اي مشخص شده است.

“من فکر می کنم ما چشم انداز خوبی برای انجام این کار در سال 2021 داریم.” او به واشنگتن پست گفت مایکل مولین ، وکیل مدافع شهر همپتون ، که رئیس کمیته فرعی پیشنهادهای اصلاح قانون مجازات است.

این لایحه در این رابطه توسط سناتور اسکات سوروول ، که قبلاً از کمیته سنا چراغ سبز دریافت کرده است ، پشتیبانی می شود و اکنون در حال آماده سازی برای دریافت چراغ سبز دوم از کمیته دیگری است که تأثیر مالی این اقدام را ارزیابی خواهد کرد.

به گفته واشنگتن پست ، این لایحه آرا votes لازم برای تصویب در سنا را دارد. و رالف نورتهم ، فرماندار Dem از سال 2018 ، قبلاً اعلام کرده است که آماده امضای آن است.

به این ترتیب به نظر می رسد ویرجینیا ، کشوری که در سالهای اخیر بیش از هر کس در این کشور زندانیان را اعدام کرده است ، در آستانه لغو مجازات اعدام است.

پست می نویسد ، یک راه حل که می تواند منجر به اثر دومینو در سراسر جنوب شود ، جایی که کارشناسان می گویند اختلافات نژادی اعمال شده در مجازات اعدام در بردگی و تفکیک از گذشته است.

رابرت دانهام ، مدیر اجرایی مرکز اطلاعات مجازات اعدام ، قول می دهد: “از آنجا که بناهای تاریخی کنفدراسیون برچیده شده اند ، ما نیز این باقیمانده قوانین کنفدراسیون را از بین خواهیم برد.”

به گفته این کارشناس ، تبعیض نژادی سالهاست که ادامه دارد و تاکنون نیز ادامه دارد. وی یادآور شد ، از سال 1900 تا 1969 هیچ سفید پوستی به جرم جنایاتی که منجر به قتل نشود به اعدام محکوم نشد ، در حالی که 73 سیاه پوست به جرم سرقت ، تجاوز به عنف یا اقدام به تجاوز به اعدام شدند.

واشنگتن پست به یاد می آورد که طی چهار قرن گذشته ، ویرجینیا یکی از اعدام شده ترین ایالت ها بوده است. از سال 1976 ، 113 نفر توسط مدفوع برقی یا تزریقات کشنده کشته شده اند. اعداد بزرگتر فقط در تگزاس ثبت می شوند.

علاوه بر این ، فن آوری های جدید امکان روشن ساختن چگونگی صدور حکم اعدام 174 نفر را از سال 1973 فراهم کرده است ، و باعث شده بسیاری از کشورها این عمل را لغو کنند.

سال گذشته ، در 28 کشوری که هنوز آنها را اعمال می کنند ، با 17 نفر اعدام ، اعدام کاهش یافته است. نه تنها بیماری همه گیر ، بلکه عدم تزریق کشنده نیز اجرای احکام را به تأخیر انداخته است.

این کلرادو بود که سال گذشته مجازات اعدام را لغو کرد. خیلی زود ویرجینیا می تواند این قدم را بردارد.

سناتور سورول در مورد قوانین موجود گفت: “ما از این دنیا خارج شده ایم.” وی گفت: “کشورهایی که هنوز از این مجازات استفاده می کنند پاکستان ، عربستان سعودی ، مصر ، چین و برای دوره حیات خود داعش هستند.”

وی در پایان گفت: “دموکراسی های صنعتی پیشرفته در غرب ، به جلو حرکت کرده اند.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *