اکنون برلین به واکسن روسی امیدوار است

[ad_1]

در ماه آگوست ، آلمان شکات جدی در مورد Sputnik V ابراز کرد و مسکو را به عدم تکمیل آزمایشات متهم کرد. او اکنون به دلیل ضرورت اروپا و محاسبات غلطی که دوزهای کافی را تضمین نمی کند ، رانده می شود ، او تبلیغات را کنار می گذارد ، “سیاست واقعی” را انتخاب می کند و با کرملین در مورد شروع پرونده های مشترک گفتگو می کند.

آنها تا چند ماه پیش آن را پادزهر ، بلکه یک سم خالص نمی دانستند. مطابق اظهارات نمایندگان آلمان ، اروپا و ایالات متحده ، Sputnik V ، واکسن تولید شده در آزمایشگاههای روسی موسسه گامالئا یک دارو نیست ، بلکه یک دستگاه تقطیر شیطان است که توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و دستگاه دکترش آزمایش شده است تا بر برتری روسیه بیش از غرب و متحدان جدید است.

در واشنگتن ، دکتر آنتونی فاوسی ، مشاور همه گیر کاخ سفید ، از ابراز “تردیدهای جدی” در مورد توانایی مسکو در ساخت واکسن شایسته نام ، دریغ نکرد. همین تردیدها توسط وزیر بهداشت ، جنس اسپان ، در برلین ابراز شد.

“واکسیناسیون میلیون ها ، اگر نه میلیاردها ، خیلی زود ممکن است خطرناک باشد ، زیرا اگر مشکلی پیش بیاید ، واکسیناسیون دشوار خواهد بود … به همین دلیل.” وزیر آلمان را در ماه آگوست اعلام کرد “من در مورد آنچه در مسکو اتفاق می افتد و اینکه این واکسن به اندازه کافی آزمایش شده است تردید دارم.”

و با این حال ، کمتر از پنج ماه بعد ، خود جنس اسپان – طبق آنچه دیروز کرملین اعلام کرد – با همتای روسی خود رو در رو می شود تا در مورد توافق در مورد تولید مشترک واکسن گفتگو کند.

در واقع ، طی پنج ماه چیزهای زیادی تغییر کرده است. مهمتر از همه ، به نظر می رسد اعتماد آلمان ، اروپا و غرب در حال از بین رفتن است ، و متقاعد شده است که مهارت های علمی و ظرفیت تولید شرکت های دارویی آنها استقلال مطلق در تولید واکسن را تضمین می کند. از طرف دیگر ، همه گیر بودن ، حتی در این مورد ، از ظرفیت فناوری ، علمی و سازمانی اروپا و ایالات متحده برتر است. برای اطلاع از این موضوع ، فقط به شرح وقایع واکسیناسیون مراجعه کنید. در آمریكا ، مقامات بهداشتی مجبور به مواجهه با بی نظمی و كمبود پرسنل بهداشتی شدند كه توسط یك بیماری همه گیر كشته شده 350 هزار نفر جان خود را از دست دادند ، موفق به تضمین مدیریت فقط 4 میلیون و 200 هزار دوز واکسن در مقایسه با 20 میلیون واکسن پیش بینی شده در پایان سال 2020.

با این حال ، این هدف غیرقابل دستیابی است ، زیرا مقدار کل دوزهای موجود از 17.5 میلیون نفر بیشتر نیست. اروپا متقاعد شده است که با تأمین اعتبار تحقیقات شش شرکت مختلف دارویی (Pfizer-BioNtech، Moderna، AstraZeneca، Sanofi، Curevac و Johnson & Johnson) در ازای تأمین نیازهای 27 نفر را برآورده خواهد کرد. با قیمت خوب، از یک میلیارد و 950 میلیون دوز واکسن ، با دستان خود فرسوده شده است.

تاکنون ، Pfizer-BioNTech تنها واکسنی است که توسط Ema ، آژانس پزشکی اروپا تضمین شده است. اما فقط 300 میلیون دوز سفارش شده توسط Pfizer-BioNTech از کمیسیون اروپا برای تأمین نیازهای 27 کشور عضو اتحادیه تا حد زیادی ناکافی است. به این ترتیب آلمان نیز خود را دچار مشکل می کند. مطمئناً به لطف آزمایشگاه های آلمانی BioNTech و تحویل 30 میلیون دوز بیشتر از توافق با اتحادیه اروپا ، خودکفایی را تضمین می کند ، برلین دریافت که حساب های او اشتباه است.

تا زمانی که EMA تحویل های توافق شده با Moderna (160 میلیون دوز) و AstraZeneca (400 میلیون دوز) را تأیید کند – تنها دو واکسن فاز آزمایشی جدا از Pfizer / BioNTech را ترک نکردند – کمبود منابع همچنان یک مشکل لاینحل خواهد بود. .

و برای پیچیدگی کارها ، کندی EMA اضافه می شود. علاوه بر به تعویق انداختن چراغ سبز واکسن Moderna ، برنامه ریزی شده برای 6 ژانویه، آژانس گفت که معتقد است بعید است محصول AstraZeneca تا فوریه تأیید شود. در حالی که Sanofi ، Johnson و CureVac – که به ترتیب با 300 ، 400 و 405 میلیون دوز برای تأمین نیازهای اروپا فراخوانده می شوند – هنوز از انجام تست محصولات خود دور هستند. وزارت بهداشت برلین با این کاستی ها قبلاً اعلام کرده است که تاخیر چند هفته ای در تلقیح دوز دوم واکسن را اجتناب ناپذیر می داند.

اما مهمتر از همه ، او فهمید که “سیاستمدار واقعی” ، با توجه به نیاز ، بسیار منطقی تر از تبلیغات بی فایده و عقیم است. و او وزیر مشکوک جنس اسپان را برای مذاکره درباره تولید مشترک واکسن ها با روسیه فرستاد ، که اعتقاد بر این بود که فقط 5 ماه پیش قادر به تضمین تولید قابل قبول با استانداردهای اروپا نبود.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *