انگلیس واکسن مدرن ضد COVID را تأیید می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد انگلیس سومین واکسن ویروس کرونا را که توسط جامعه مدرن آمریکا برای واکسیناسیون گسترده شهروندان خود تولید شده است ، تصویب می کند

در اوایل دسامبر سال 2020 ، مقامات واکسن تولید شده توسط Pfizer (ایالات متحده) و BioNTech (آلمان) را تأیید کردند و در پایان همان ماه ، داروی تولید شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد تأیید شد.

در این بیانیه آمده است: “این واکسن از استانداردهای دقیق ایمنی و کارایی تنظیم کننده برخوردار است.”

Moderna از نظر کارآیی مشابه Pfizer / BioNTech است و در مطالعات 94٪ موثر واقع شده است. با این حال ، از آنجا که محصول Moderna در ابتدا در سبد عرضه انگلیس قرار نگرفته بود و سفارش 7 میلیون دوزی توسط انگلستان بعداً از سایر کشورها انجام شد ، بلافاصله به انگلیس تحویل داده نمی شود. انتظار می رود اولین واکسیناسیون Moderna در اوایل آوریل به انگلیس داده شود.

وزارت بهداشت گفت كه انگلیس 10 میلیون دوز دیگر واكسن را سفارش داده است و در مجموع به 17 میلیون دوز در این كشور رسیده است.

در آینده نزدیک ، چهارمین واکسن COVID-19 ، تولید شده توسط جانسن ، بخشی از شرکت هولدینگ جانسون و جانسون ، ممکن است در انگلیس گواهی شود. این واکسن یکسان با واکسن آکسفورد است و مبتنی بر یک آدنو ویروس ضعیف است که باعث ایجاد پاسخ ایمنی در بدن انسان می شود.

زمان صدور گواهینامه این واکسن هنوز مشخص نیست ، تنظیم کننده پزشکی گفت که همانند موارد قبلی ، دارو را به سرعت مطالعه می کند. رسانه ها گزارش دادند که واکسن یانسن می تواند تا پایان ژانویه تأیید شود. به انگلیس قراردادی برای خرید 30 میلیون دوز واکسن اعطا شده است که احتمال افزایش 22 میلیون دوز اضافی را دارد.

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در ماه دسامبر در انگلیس آغاز شد. تاکنون واکسن ها فقط برای افراد در معرض خطر ، عمدتا بیماران و پرسنل پرستاری ، افراد مسن بالای 80 سال و پزشکان در دسترس هستند. واکسیناسیون علیه Pfizer / BioNTech و AstraZeneca فقط با دعوت در مراکز واکسیناسیون طراحی شده است. واکسیناسیون در انگلیس رایگان است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *