انتقام Sputnik V

[ad_1]

در حالی که اروپا با متحدان و شرکت های دارویی متهم به تحویل توافق نامه های عرضه با انتقال آنها به ایالات متحده یا انگلیس ، جنگ واقعی علیه واکسن ها را آغاز می کند ، واکسن روسی شاهد افزایش قیمت آن است. و در حال آماده سازی برای ورود کامل به کل اتحادیه اروپا است.

قبلاً قطعاً ناکافی بود. سپس به طور بالقوه خطرناک شد. با این تفاوت که بعداً فقط نامشخص است و در نهایت معلوم می شود که یک منبع احتمالی است که به گفته آنگلا مرکل ، حتی اروپا قادر به انجام بدون. مثل Sputnik V ، واکسنی که در آزمایشگاه های گامالیا در مسکو تولید شده استعاره ای خنده دار از نگرش غرب نسبت به روسیه است. نگرشی که غالباً با خصومت متعصبانه و بی اعتمادی مشخص می شود. خصومت و بی اعتمادی چنان شدید است که حتی قضاوت دانشمندان و محققانی را که باید منتظر اطلاعات علمی باشند قبل از صدور رای دادگاه ، تحت الشعاع قرار می دهد.

“ما فقط یک فرصت داریم که اولین احساس خوب را ایجاد کنیم. اگر روسیه زمان مسابقه واکسن را کوتاه کند و باعث بدبختی بیهوده شود ، می تواند اعتماد به نفس بسیار شکننده را از بین ببرد.” محکوم در ماه اوت گذشته ، هایدی لارسون ، مدیر پروژه اعتماد واکسن و استاد طب گرمسیری و بهداشت در مدرسه لندن ، بی اساس بودن گزارش های روسیه در مورد اثربخشی Sputnik V را مسلم دانست.

تردیدها و تعصبات فقط 4 ماه بعد از آزمایش های بالینی که اثر واکسن روسی را نشان می داد ، ناپدید شدند 91.4 درصد تخفیف. و حتی بیشتر – از تصمیم بسیاری از کشورها از هند تا پاکستان ، از آرژانتین تا مکزیک برای رسیدن به پرونده اروپایی مجارستانبه Sputnik V اعتماد کنیم. بنابراین ، در حالی که Sputnik V از واقعیت ها غرق شده است ، اما قابلیت اطمینان آن را به طریقی مخرب انکار می کند ، اروپا متوجه می شود که باید در مورد بی اعتمادی خود به روسیه تجدید نظر کند. بی اعتمادی غیر عادی به ساده لوحی در تحقق مشکلات ناشی از سیستم سیاسی و اقتصادی خودشان. برای درک این موضوع ، کافی است که مثل Sputnik V را به واکسن های تولید شده توسط شرکت های دارویی که توسط بروکسل تنها متحدان در مبارزه با بیماری همه گیر است ، گسترش دهیم. متفقین امروز مظنون به خیانت احتمالی بوده و فقط به دلایل جالب متهم به عدم رعایت توافق نامه های تهیه واکسن شدند. به حدی که باعث می شود مرکل یک چرخش ایجاد کند که می تواند کل اروپا را به استفاده از واکسن روسی سوق دهد.

مرکل در 20 ژانویه با ارائه پشتیبانی آلمان برای اطمینان از اعتبار Sputnik V برای EMA و تأیید ، گفت: “فراتر از اختلافات سیاسی که همچنان بزرگ است ، ما هنوز هم می توانیم در حوزه های همه گیری و بشردوستانه با هم کار کنیم.” می آید به حدس و گمان حتی “تولید مشترک و استفاده”.

برای درک شخصیت اروپایی و نوبت رئیس دانشگاه ، باید به ژوئن گذشته برگردیم. در این ماه ، کمیسیون اروپا ، به رهبری اورسولا فون در لاین ، تصمیم گرفت با دستیابی به ESI (ابزار پشتیبانی اضطراری) ، صندوق اضطراری در بروکسل با بیش از 2 میلیارد و 700 میلیون کمک ، نقش اصلی را در تحقیقات واکسن بازی کند . به لطف این وجوه ، توافقاتی با Pfizer ، Moderna ، Astra Zeneca و سه شرکت بزرگ دارویی دیگر (Sanofi ، Johnson & Johnson و CureVac) منعقد شده است ، که پس از تأیید واکسن ها ، بودجه تحقیقاتی را در ازای منابع مقرون به صرفه فراهم می کنند. این قراردادهای تاریک و مبتنی بر اعتماد است ، با توجه به اینکه در زمان امضا و شروع بودجه ، اروپا هنوز نمی داند کدام یک از شش پروژه تکمیل می شود. به موجب این وامها در تاریکی است که قراردادها – هرچند مخفی – باید تجهیزات ثابت و منظم اتحادیه اروپا را حتی در حضور خریدارانی که مایل به ارائه شرایط خرید مطلوب تر هستند ، تضمین کنند. اما در پایان ، دقیقاً عکس این اتفاق می افتد.

شرکت هایی که پس از دریافت واکسن با پول مودیان اروپایی پیش پرداخت می کنند ، نه تنها موافقت نامه ها را رعایت نمی کنند بلکه با برخی از متحدان بالقوه خود به اروپا خیانت می کنند. Pfizer 29 درصد تجهیزات مورد نیاز کشورهای اروپایی را کاهش می دهد ، اما حتی یک دوز به اسرائیل را رد نمی کند و مراقب است که از همکاری با آنها خودداری کند. جو بایدن ، که قول می دهد صد میلیون تلقیح در 100 روز اول کار. با Astra Zeneca – متهم به تضمین 80 میلیون دوز تا پایان ماه مارس – اوضاع خیلی بهتر نیست. شرکت انگلیسی در راس کمپین واکسیناسیون انگلیس قبلاً اعلام کرده است که فقط می تواند تضمین کند 31 میلیون دوز برای سه ماهه اول کاهش 51 میلیون دوز ، که در بروکسل مشکوک است ، می تواند به دولت لندن داده شود.

به طور خلاصه ، در حالی که اروپا در حال جنگ واقعی برای واکسن ها علیه متحدان خود و شرکت هایی است که برای محافظت از آن از بیماری همه گیر پرداخت می شوند ، در نهایت نجات فقط به لطف واکسن روسی که بسیار متهم و مورد انتقاد قرار گرفته است ، می تواند باشد.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *