انتخابات فدرال در آلمان: به گفته بیلد اسپان ، وی می تواند جای مرکل را بگیرد

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

به گزارش بیلد ، به نقل از منابع ، ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان ، که محبوبیت وی در طی همه گیر شدن بیماری در بین مردم افزایش یافت ، در نظر دارد که در ماه سپتامبر برای تصدی پست نخست وزیری آلمان نامزد شود.

انتخابات بوندستاگ در سپتامبر 2021 در آلمان برگزار می شود. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نامزد انتخابات نخواهد شد.

در ژانویه ، کنگره محافظه کاران آلمانی ، اتحادیه دموکراتیک مسیحی (CDU) برگزار می شود که در آن یک رهبر حزب جدید انتخاب می شود ، که همچنین نامزد صدارت می شود. سه نفر رسماً به عنوان رئیس CDU کاندید می شوند: تاجر فریدریش مرز ، نخست وزیر ایالت فدرال نوردراین-وستفالن آرمین لاسکت و رئیس کمیته امور خارجه بوندستاگ ، نوربرت روتگن.

وزیر بهداشت ، همانطور که توسط بیلد گزارش شده است اشپیگل، در هفته های اخیر به طور فعال در مورد گزینه های سیاسی خود با نمایندگان حزب بحث کرده است. پیش از این ، اسپان از نامزدی آرمین لاشت برای پست HDZ حمایت کرد. با این حال ، طبق این انتشارات ، گرچه دارنده وزارت بهداشت دیگر نمی تواند در انتخابات پست رهبر حزب شرکت کند ، اما وی در نظر دارد پست ریاست دانشگاه را به دست آورد.

طبق اطلاعات از روزنامه بیلداسپان ، که توسط چندین نماینده CDU دریافت شده است ، در مکالمات تلفنی مختلفی در مورد احتمال نامزدی برای پست ریاست دانشگاه بحث کرده و این احتمال را بررسی می کند ، اگرچه Laschet رهبر CDU است.

رئیس فراکسیون منطقه ای HDZ که نامش فاش نکرد به روزنامه گفت: “جنس اسپان به من اطلاع داده است که اگر نظرسنجی های وی در ماه مارس بسیار بهتر از نظرات لاچی باشد ، آماده کاندیداتوری برای صدارت خواهد بود.” .

نظرسنجی قبلی مرکز بیلد و کانتار ، که در اواخر دسامبر منتشر شد ، نشان داد که بیش از 52٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که دوست دارند اسپان “بیشترین تأثیر ممکن را در سیاست” در سال 2021 داشته باشد. در همان زمان ، رئیس وزارت مراقبت های بهداشتی از محبوبیت آنگلا مرکل ، که 51 درصد برنده شد ، پیشی گرفت. 505 نفر در این مطالعه شرکت کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *