اعضای دولت ترامپ بر سر خواست 25 اصلاحیه برای برکناری رئیس جمهور بحث می کنند

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

این خبر هنگامی منتشر شد که چند جمهوری خواه ، که پیش از این از پیشنهاد ترامپ برای لغو انتخابات 3 نوامبر حمایت کرده بودند ، پس از ناآرامی های کاپیتول تصمیم گرفتند از پیروزی بایدن حمایت کنند.

بر اساس گزارش ها ، اعضای دولت ترامپ در حال بررسی مراجعه به متمم 25 برای برکناری رئیس جمهور فعلی هستند گزارش شده توسط CBS News به منابع مطلع از این موضوع استناد می کند.

بر اساس گزارش ها ، آنها هنوز به طور رسمی پیشنهادی را به معاون رئیس جمهور پنس ارسال نکرده اند ، که در اصلاحیه فوق الذکر وی را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده منصوب خواهد کرد.

روز گذشته ، هنگامی که کنگره تلاش کرد نتیجه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کند ، معترضان ترامپ به ساختمان پایتخت حمله کردند ، املاک را تخریب کردند و میدان را به دست گرفتند. این شورش پس از آن آغاز شد که ترامپ وعده داد هرگز شکست را قبول نخواهد کرد و از جمعیت خواست تا به جنگ ادامه دهند.

همزمان با خشونت آمیز بودن تظاهرات مسالمت آمیز ، ترامپ بارها از معترضان خواست که در صلح باقی بمانند و قانون و نظم را رعایت کنند. با این وجود حساب توئیتر وی 12 ساعت بعد به دلیل “نقض خط مشی بستر رسانه های اجتماعی” به حالت تعلیق درآمد. مانند توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام هم حساب رئیس جمهور را به مدت 24 ساعت مسدود کردند و از دسترسی وی به نزدیک به 150 میلیون کاربر جلوگیری کردند.

دو توییت دیگر ارسال شده توسط ترامپ حذف شده است.

در حال حاضر در منطقه کلمبیا منع رفت و آمد برقرار است و ادعا می شود که سازمان های اجرای قانون در حال دفع معترضان از تپه کاپیتول هستند. دست کم 13 نفر دستگیر و سلاح های مختلف توقیف شد. در جریان درگیری ها ، زنی به ضرب گلوله کشته شد.

عصر ، پس از آنكه مقامات گفتند ساختمان كاپیتول آمریكا را ایمن كرده اند ، كنگره جلسه را از سر گرفت.

در شرایطی که مقامات ارشد کاخ سفید استعفا می دهند تنش ها افزایش می یابد

پس از شورش ها ، بسیاری از جمهوری خواهان آرا previous قبلی خود را لغو کردند تا مانع از پیروزی جو بایدن در حزب دموکرات در کنگره شوند. به همین ترتیب ، كلی لوفلر ، سناتور آمریكایی ، در اظهارات سنا گفت كه پس از محاصره اجباری امروز پایتخت ، دیگر مخالف آرای دانشكده انتخاب نخواهد بود.

لفلر در بیانیه ای گفت: “وقتی امروز صبح وارد واشنگتن شدم ، مطلقا قصد مخالفت با تأیید آرا elect انتخاباتی را داشتم ، اما حوادثی كه امروز رخ داد ، مرا مجبور به تجدیدنظر كرد و اکنون با وجدان خوب نمی توانم به تأیید این آرا اعتراض كنم.” چهار شنبه. .

با این حال ، جاش هاولی سناتور جمهوری خواه تصمیم خود را برای مخالفت با آراate کالج انتخاباتی طی سخنان خود در سنا لغو نکرد.

هاولی گفت: “آنچه ما انجام می دهیم بسیار مهم است – فرصت شنیدن ، ضبط اعتراضات بسیار حیاتی است ، زیرا در اینجا این اعتراضات باید شنیده و مورد بررسی قرار گیرد ، در مورد آنها بحث شود و سرانجام حل شود”

در همین حال ، طبق گزارش رسانه ها ، رئیس ستاد بانوی اول ملانیا ترامپ ، استفانی گریشام ، تصمیم گرفته است به دلیل خشونت در واشنگتن استعفا دهد. ریکی نیکتا ، دبیر اجتماعی کاخ سفید و سارا متیوس ، معاون مطبوعاتی کاخ سفید ، استعفا می دهند. در همان زمان Politico او گزارش می دهد رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ، به همراه معاون مشاور امنیت ملی مت پوتینگر و معاون رئیس ستاد كریس لیدل ، در حال بررسی استعفا هستند.

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، که ترامپ امید زیادی برای جلوگیری از صدور گواهینامه نتایج انتخابات دارد ، وقایع خشونت آمیز در واشنگتن را محکوم کرد و گفت که دولت تحمل آنها نخواهد کرد.

معاون رئیس جمهور در توئیتر نوشت: “اعتراض مسالمت آمیز حق هر آمریکایی است ، اما این حمله به پایتخت کشور ما قابل تحمل نیست و افراد درگیر در حداکثر میزان مجاز قانون تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.”

پیش از این ، رسانه ها گزارش داده بودند كه پنس به ترامپ گفت كه وی معتقد نیست كه او قدرت انكار تایید صلاحیت بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *