اسرائیل ، بدون هیچ گونه تعهدی در ارائه واکسن به غزه و کرانه باختری

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در همین حال ، فلسطین واکسن روسی را به ثبت رسانده و اولین تحویل های Sputnik V را ظرف یک ماه دریافت می کند. این اولین کشور در خاورمیانه است.

اسرائیل نه تعهدی دارد و نه مسئولیت تهیه واکسن Covid-19 برای فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه. او گفت یولی ادلشتین ، وزیر بهداشت اسرائیل ، بر لزوم همکاری برای جلوگیری از موج موارد جدید Covid-19 در سرزمین های فلسطین تأکید کرد.

“ما با فلسطینی ها کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها درمان کافی برای بیماران ویروس کرونا دارند. در این مرحله ، ما واکسن تهیه نمی کنیم ، اما می دانیم که به نفع اسرائیل است که مطمئن شود در شرایطی که واکسینه شویم و دچار مشکل نشویم ، و در طرف فلسطین افزایش دیگری وجود داشته باشد. ” در CNN.

با داشتن تقریباً 20٪ از جمعیت حداقل اولین دوز واکسن Pfizer / Biontech ، اسرائیل یکی از اولین کشورهایی بود که کمپین واکسیناسیون را آغاز کرد. در روزهای اخیر ، تل آویو انتقاداتی از سوی گروه های حقوق بشری مانند عفو بین الملل دریافت کرده است ، گروهی که وی را مسئول واکسن زدن به فلسطینی ها در غزه و کرانه باختری دانسته است.

اسرائیل ادعا می کند که توافقنامه اسلو که در دهه 1990 با فلسطینیان امضا شد ، مسئولیت مراقبت های بهداشتی مردم فلسطین را بر عهده تشکیلات خودگردان فلسطین می گذارد.

“این به نفع ما است ؛ به هیچ وجه به معنای وظیفه یا مسئولیت ما نیست. فلسطینیان تشکیلات خودگردان فلسطین را اداره می کنند … اما همانطور که در ماه های اخیر اتفاق افتاده است ، ما همیشه با مشاوره خوب آماده کمک به تجهیزات هستیم. ، با محصولات یا داروها ، و این نوع همکاری ادامه خواهد داشت “، وزیر اسرائیلی گفت.

واکسن Sputnik V در فلسطین

روز دوشنبه ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RFDI) اعلام کرد که واکسن روسی Sputnik V در وزارت بهداشت فلسطین ثبت شده است.

این دارو بدون انجام آزمایشات بالینی اضافی در کشور تحت روش اضطراری ثبت شد ، همانطور که قبلاً در الجزایر ، آرژانتین ، بولیوی و صربستان اتفاق افتاده بود.

تحویل واکسن به فلسطین برای سه ماهه اول سال 2021 برنامه ریزی شده است ، و انتظار می رود اولین گروه در یک ماه آینده وارد شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *