استاد دانشگاه تریست ریاست انستیتوی فرهنگی ایتالیا در نیویورک را بر عهده دارد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

فابیو فینوتی ، استاد ادبیات ایتالیایی پادوان ایتالیایی در دانشگاه تریست ، مدیر بعدی انستیتوی فرهنگی ایتالیا در نیویورک خواهد بود: “قفل کردن؟

فابیو فینوتی ، استاد ادبیات ایتالیایی در دانشگاه تریست در پادووا ، مدیر بعدی م Instituteسسه فرهنگی ایتالیا در نیویورک خواهد بود که از سال 1961 فعالیت می کند. او اهمیت می دهد “ترویج فرهنگ ایتالیایی در ایالات متحده با برگزاری نمایشگاه ها و رویدادها و ارائه خدمات فرهنگی.”

از نظر استاد ، این اولین تجربه در خارج از کشور نیست. در واقع ، برای چندین سال وی استاد افتخاری مطالعات ایتالیایی در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا و رئیس بین الملل AISLLI بوده است.

در مصاحبه با روزنامه تریست کوچولوفینوتی اعلام کرد که مأموریت خود را از 19 ژانویه آغاز خواهد کرد ، به مدت حدود یک سال و نیم جایگزین پائولو بارلرا ، که موسسه را اداره می کرد ، اکنون به دلیل بیماری همه گیر برای عموم بسته است.

وی به یک روزنامه محلی گفت: “آنچه من را به نیویورک رساند یک جاده پیچیده بود ،” ابتدا یک انتخاب طولانی ، سپس مدت زمان طولانی دیوان سالاری ایتالیا: علاوه بر فارنسینا ، صلاحیت در واقع بر عهده چهار وزارتخانه دیگر ، دانشگاه ، اقتصاد و میراث فرهنگی. بگذارید فقط بگوییم که اقدامات دقیقاً فوری نیستند. “

استاد پذیرفته شده از تریست آگاه است که حداقل برای اولین بار از زمان تصدی مسئولیت وی ، فعالیت های موسسه به شدت تحت تأثیر همه گیری همه گیر قرار خواهد گرفت. اما او به پیكولو گفت ، “این لزوما نقصی نیست.”

“قفل کردن ، بستن و فاصله گرفتن ما را مجبور کرده است که مجموعه ای از نوآوری ها را ایجاد کند که می توانند فرصت هایی باشند. به رویدادهای بزرگی مانند Prima della Scala یا جشنواره اپرای دونیزتی در برگامو فکر کنید: آنها هرگز در خارج از کشور ، حتی در ایالات متحده ، این همه تماشاگر نداشته اند. استفاده هوشمندانه از فن آوری می تواند به ما امکان دسترسی به مخاطبان جدید و گسترده ای را بدهد. “

پروژه های آینده شامل مجموعه ای از رویدادها برای جشن “ساخت ایتالیا” در همه زمینه ها است: از علم تا ادبیات ، گذر از مد.

فینوتی گفت ، مشخصه اصلی همه ابتکارات “گفتگوی بین نسلی” خواهد بود زیرا ، او توضیح داد ، “این همه گیری نیاز به همبستگی بیشتر بین نسل ها را برجسته کرده است.”

وی با اشاره به شهری که در آن زندگی می کند و کار می کند – آلودگی که باعث ایجاد شهر شده است ، افزود: “تریست ، با مرزهای متخلخل خود ، نمونه برجسته ای از معنای غلبه بر مرزها و نرده ها است ، نه تنها از نظر جغرافیایی ، بلکه همچنین از نظر شخصی ، فرهنگی.” که امروز است و وقایع تاریخی دشوار و دردناک نمی توانند جایی در قرائت مدرن مرزها و موانع پیدا کنند. “[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *