از نظر بایدن ، “حمله به دموکراسی” توسط “تروریست های داخلی” حمله به کنگره است

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

رئیس جمهور آینده آمریکا از ستاد انتقالی در ویلمینگتون ، دلاور ، برای اظهارنظر در مورد حمله طرفداران ترامپ به پایتخت ، مداخله کرد.

بایدن در سخنرانی از مقر انتقالی خود در ویلمینگتون ، دلاور ، گفت: “آنها معترض نبودند ، آیا جرات ندارید آنها را معترض بنامید.” “آنها گروهی از شورشیان ، شورشیان ، تروریست های داخلی بودند. این به همین سادگی است.”

بایدن ادامه داد: “کاش می توانستیم بگوییم هرگز به چنین چیزی نخواهیم رسید ، اما این درست نیست” ، و با اشاره به اینکه ترامپ تمام دوران ریاست جمهوری خود را چگونه گذراند ، ادامه داد: ” حکم قانون. “

بایدن حمله به پایتخت را “حمله ای همه جانبه” به نهادهای دموکراتیک ایالات متحده ، از جمله مطبوعات آزاد و اطلاعات ایالات متحده خواند.

پیش از این ، دموکرات ها در کنگره استیضاح علیه ترامپ را درباره ناآرامی های کپیتول هیل و اشغال کنگره توسط حامیان رئیس جمهور مستعفی منتشر کردند. آنها حتی در حزب جمهوری خواه با به چالش کشیدن اصلاحیه 25 قانون اساسی خواستار برکناری ترامپ شدند.

نانسی پلوسی خواستار برکناری ترامپ است

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان خواستار برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قبل از پایان طبیعی دوره ریاست جمهوری وی در 20 ژانویه شده است.

به گفته نانسی پلوسی که در کنفرانس مطبوعاتی سخنرانی کرد ، ترامپ مرتکب “اقدامات براندازی” شده است و به دلیل عدم توانایی رئیس جمهور در انجام وظایف خود ، باید تحت اصلاحیه 25 قانون اساسی از قدرت برکنار شود.

پلوسی گفت: “رئیس جمهور ایالات متحده مردی بسیار خطرناک است که نباید روی کار باشد. این مهمترین اولویت است.”

نانسی پلوسی ، رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ را تهدید به استیضاح قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود در 20 ژانویه خواهد كرد ، اگر دولت وی مطابق با بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی قبل از انقضا طبیعی دوره وی در 20 ژانویه قصد اخراج وی را نداشته باشد.

نانسی پلوسی در یک کنفرانس خبری گفت: “در صورت عدم اقدام معاون رئیس جمهور و دولت ، ممکن است کنگره آماده حرکت در مسیر استیضاح باشد.”

بر اساس این اصلاحیه ، اگر مایک پنس معاون رئیس جمهور و بیشتر دولت ترامپ عدم توانایی خود را اعلام کنند ، پنس به طور خودکار رئیس دولت موقت می شود و سپس کنگره حرف می زند. گرچه کنگره رای تأیید را به تأخیر می اندازد ، پنس همچنان به عنوان رئیس جمهور در آن دوره ادامه خواهد داشت.

این اصلاحیه پس از ترور رئیس جمهور جان اف کندی به تصویب رسید و هدف آن رسیدگی به شرایطی است که بیماری یا مرگ از انجام وظایف یا استعفا از رئیس جمهور جلوگیری می کند. در عین حال ، از نظر نظری امکان استفاده از اصلاحیه در برابر رئیس جمهوری که عاقل است اما نمی خواهد کناره گیری کند وجود دارد.

حمله به پایتخت بعد از تجمع ترامپ

در جریان یک راهپیمایی در واشنگتن ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع تصویب کنگره برای پیروزی جو بایدن شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

طرفداران ترامپ سپس با شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره ، دسته جمعی به سمت پایتخت برج حرکت کردند. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 4 نفر کشته شدند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، بعداً با انتشار یک سخنرانی ویدیویی به معترضین در واشنگتن خواستار صلح و نظم شد ، در حالی که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، معترضان در واشنگتن را به کناره گیری و “تسلیم” دعوت کرد. به سوی دموکراسی “.

محکومیت خشونت در پایتخت آمریکا در جهان تقریباً اتفاق نظر داشت. نخست وزیر کونته و همچنین سیاست ایتالیا آشوب های واشنگتن را محکوم کردند.

کنگره پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید می کند

علیرغم حمله روز گذشته در کنگره طرفداران ترامپ برای تعلیق صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، که توسط رئیس جمهور کناره گیری به رسمیت شناخته نشد ، زیرا وی معتقد است که این امر با تقلب و بی نظمی در شمارش آرا همراه است ، رسماً انتخاب نامزد دموکرات ها برای کاخ سفید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *