از توییتر ، ترامپ در دفاع از رای دهندگان در کنار کشور است

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی دولت گفته است كه بی احترامی به 75 میلیون “میهن پرست آمریكایی” را كه در انتخابات گذشته از وی حمایت كردند ، تحمل نخواهد كرد و اطمینان داد كه رای آنها به گوش خواهد رسید.

“75 میلیون میهن پرست بزرگ آمریکایی که به من رأی دادند ، اول آمریکا ، دوباره آمریکا را بزرگ کن ، در آینده صدای خود را قویتر نگه می دارند. هیچ بی احترامی یا برخورد نامناسبی به هیچ وجه و شکلی وجود نخواهد داشت !!! ترامپ در توییتی نوشت.

این دومین توییت ترامپ است که چهارشنبه پس از حمله هواداران رئیس جمهور جمهوری خواه به ساختمان کنگره ، سکوی اجتماعی حساب وی را مسدود کرد.

رئیس جمهور مستعفی ، همچنین در توییتر ، گفت که او در مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد.

وی در توییتر خود نوشت: “برای همه کسانی که درخواست کرده اند ، من در 20 ژانویه به مراسم تحلیف نخواهم رفت.”

علی رغم ناآرامی ها و وقفه چند ساعته در کنگره ، هر دو مجلس قانونگذار ایالات متحده ، مطابق با قانون اساسی ، سرانجام پیروزی پنجشنبه شب در آخرین انتخابات جو بایدن ، نامزد دموکرات ها و معاون سابق رئیس جمهور در دوران ریاست جمهوری اوباما را تصویب کردند. ترامپ در یک پیام ویدیویی که روز پنجشنبه منتشر شد ، گفت که انتقال قدرت به دولت جدید را تضمین می کند.

حمله به پایتخت بعد از تجمع ترامپ

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، طی نشستی در واشنگتن از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع از پیروزی جو بایدن در کنگره شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

حامیان ترامپ سپس با شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره ، دسته جمعی به سمت پایتخت برج حرکت کردند. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 5 نفر ، 4 تظاهرات کننده ، از جمله یک کهنه سرباز نیروی هوایی ایالات متحده و یک افسر پلیس کشته شدند.

پس از ناآرامی ها ، اعضای حزب دموکرات در کنگره و حتی برخی از جمهوری خواهان ، حتی در دولت ، قبل از انقضا طبیعی 20 ژانویه آینده ، برکناری ترامپ را از سمت خود فکر کرده بودند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *