اتحادیه اروپا ممکن است صادرات واکسن Pfizer به انگلستان را برای تأمین تجهیزات جلوگیری کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

رسانه ها گزارش دادند ، اتحادیه اروپا ممکن است صادرات واکسن Pfizer coronavirus به انگلستان را به عنوان وسیله ای برای حفظ ثبات ذخایر واکسن برای کشورهای عضو ، مسدود کند.

ایندیپندنت روز پنجشنبه با استناد به نامه درز شده از چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، گفت: اتحادیه اروپا می تواند به “اقدامات فوری برای اطمینان از تولید و تأمین موثر واکسن برای جمعیت ما” متوسل شود.

“جنگ واکسن” با تصمیم شرکت دارویی چند ملیتی AstraZeneca برای تضمین تحویل کالا به انگلیس و تأخیر در تحویل به اتحادیه اروپا به دلیل مشکلات تولید آغاز شد.

لندن پیش از این 40 میلیون دوز واکسن Pfizer را سفارش داده بود ، اما تحویل این سفارش اکنون به خطر افتاده است.

میشل در این نامه درمورد ممنوعیت احتمالی صادرات واکسن گفت: “این به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو امکان قانونی برای اتخاذ اقدامات اضطراری مناسب برای اطمینان از تولید و عرضه موثر واکسن به جمعیت ما را می دهد.”

گزارش شده است، این مقام اتحادیه اروپا افزود كه این پیشنهاد را به رئیس كمسیون اروپا اورسولا فون در لاین ارسال كرده است.

روز گذشته روزنامه آمریکایی پولیتیکو گزارش داد که اتحادیه اروپا امروز جمعه 29 ژانویه مکانیزمی را برای اجازه دادن به کشورهای عضو برای جلوگیری از صادرات واکسن به سراسر جهان معرفی می کند.

گزارش ها حاکی از آن است که این اتحادیه مجوزهای ویژه ای را برای امکان صادرات واکسن صادر می کند. این واحد تنها پس از اطمینان از اینکه سازندگان مقادیر متناسب با مقادیر مشخص شده در توافق نامه های خرید را به کشورهای عضو تحویل داده اند ، چنین مجوزهایی را اعطا می کند.

دو مقام به پولیتیکو گفتند که کشورهای فقیر از طریق سازوکار بین المللی COVAX از شرایط صدور مجوز معاف می شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *