اتحادیه اروپا اشاره به خوان گوئیدو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا را متوقف کرده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

از سال 2019 ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا رسماً رهبر سابق مجلس شورای ملی خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند. با این حال ، با حفظ قدرت نیکلاس مادورو و پاکسازی انتخابات در ماه گذشته ، حمایت غرب از گیدو کمرنگ شده است.

اتحادیه اروپا پس از پایان دوره عضویت وی در مجلس شورای ملی ، از رقیب ونزوئلا خوان گوئیدو به عنوان “رئیس جمهور موقت” این کشور منصرف شد.

ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست های امنیتی گفت: “ونزوئلا فوراً به یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به بن بست فعلی از طریق یک فرایند گفتگو و مذاکره منجر به فرایندهای معتبر ، فراگیر و دموکراتیک نیاز دارد.”

بورل افزود كه اتحادیه اروپا با تمام شركت كنندگان در حوزه های سیاسی و اجتماعی ونزوئلا از جمله “خوان گوئیدو و دیگر نمایندگان مجلس شورای ملی در حال خروج در سال 2015 ارتباط برقرار خواهد كرد.”

روز سه شنبه ، کلمبیا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین گفتند که به رسمیت شناختن مجلس شورای ملی قدیمی که در انتخابات دسامبر شکست خورد ، ادامه خواهند داد.

اگرچه 277 نماینده به مجلس شورای ملی جدید منتقل شده اند ، که انتظار می رود تا سال 2026 کار خود را آغاز کند ، اما گروه های مخالف مورد حمایت آمریکا گفته اند که آنها تا یک سال دیگر به عنوان “قانونگذار” کار خود را ادامه خواهند داد.

اتحادیه اروپا در پی درخواست های واشنگتن برای جایگزینی نیکولاس مادورو در راس کشور ، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در ژانویه 2019 به رسمیت شناخت.

متوقف کردن اشاره گیدو به ریاست جمهوری در راستای تغییر گارد واشنگتن است: دولت ترامپ در حال خروج از این کشور لابی می کند تا جایگزین مادورو شود ، تلاشی که ناکام ماند.

در مقابل ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب در ماه دسامبر گفت که آماده است برای پایان دادن به بحران سیاسی و اقتصادی مداوم با مادورو “مذاکره” کند ، و دوباره تأکید کرد که وی خواستار استعفای رهبر سوسیالیست به عنوان پیش شرط پایان تحریم ها نخواهد شد. ایالات متحده آمریکا. .[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *