آنتیفا روستای بایدن را با شکستن شیشه های رنگ آمیزی در مقر حزب دموکرات در پورتلند جشن می گیرد

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

پورتلند پس از مرگ جورج فلوید ، به صحنه اعتراضات مکرر آنتیفا و زندگی سیاه پوستان تبدیل شد. تظاهرات اغلب خشن شده و منجر به درگیری با پلیس می شود. رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ انتقادات تندی را از این دو جنبش به دلیل تجاوزهایشان انجام داده است.

در حالی که هزاران نفر در واشنگتن برای شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن جمع شده بودند ، معترضان آنتیفا به مقر حزب دموکرات در پورتلند یورش بردند و در شهرهای دیگر آمریکا تظاهرات کردند.

پلیس گفت: گروهی حدود 200 معترض شیشه ها را شکستند و با نمادها و شعارهای آنارشیست گیاه را هتک حرمت کردند. در یکی از شعارها آمده بود “F ** k Biden”.

در پورتلند ، معترضان ضد آنتیفا نیز با بنرهایی به داخل شهر راهپیمایی کردند ، یکی از آنها گفت: “ما بایدن را نمی خواهیم ، ما انتقام می خواهیم! برای قتل های پلیس ، جنگ های امپریالیستی و قتل عام فاشیستی.”

به گفته پلیس محلی ، آنها یکی از حداقل چهار گروهی بودند که قصد داشتند در پورتلند اعتراض کنند. مأموران تلاش کردند تیرهایی را که به بنرهایی متصل شده بودند که به اعتقاد آنها می توانند به عنوان سلاح استفاده شوند ، بدست آورند ، اما وقتی معترضین شروع به پرتاب اشیا at به سمت آنها کردند ، شکست خوردند. پلیس برای فرار از معترضین مجبور به استفاده از نارنجک دودی شد.

تظاهرات در سایر مناطق ایالات متحده نیز برگزار شد. معترضان در کلمبوس ، دنور ، ساکرامنتو و سیاتل با شعارهای ضد پلیس ساختمان ها را هتک حرمت کردند و پرچم های آمریکا را سوزاندند.

رسانه های محلی گزارش دادند ، در دنور ، دو معترض به دلیل داشتن سلاح هنگام سوزاندن پرچم آمریکا دستگیر شدند. معترضین همچنین علیه جمهوریخواهان و دموکراتها شعارهای مسخره سر دادند.

در ساکرامنتو ، معترضین ، عده ای که سپر و باتوم خود را تکان می دادند ، با سر دادن شعارهایی علیه پلیس گمرک و مهاجرت ، از داخل شهر عبور کردند.

معترضان فریاد زدند: “هیچ زندان ، هیچ دیوار و هیچ ایالات متحده وجود ندارد.” به نقل از دیلی میل.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ می خواست جنبش آنتیفا را یک گروه تروریستی بنامد. جمهوری خواه قبل از ترک دفتر ، دستورالعمل اجباری را صادر کرد و وزیر خارجه پمپئو را به “ارزیابی اقدامات فعالان ضد ضد ضد” و “جلوگیری از ورود اعضای خود به ایالات متحده” ملزم کرد. ترامپ پس از مرگ جورج فلوید ، آفریقایی-آمریکایی که در جریان دستگیری در 25 مه 2020 ، درگذشت ، آنتیفا را مسئول اعتراضات خشونت آمیز دانست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *