آمریکا از ترامپ خداحافظی کرد: “من اولین رئیس جمهور دهه اخیر هستم که آمریکا را به جنگ نبردم”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

از امروز تا ظهر می توان گفت که چهار سال حضور ترامپ در راس ایالات متحده رسماً به پایان رسیده است.

دونالد ترامپ در آخرین روز خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده سخنرانی کرد و در آن ادعا کرد که دولت وی اولین کسی است که پس از سالها ایالات متحده را در کابوس جنگ های جدید فرو نبرد و به ویژه بر توافق های صلح در خاورمیانه تأکید کرد. مشرق

“ما اتحاد خود را احیا کرده و از مردم جهان خواسته ایم که در برابر چین متحد بایستند. در نتیجه دیپلماسی جسورانه و واقع گرایی اصولی ، ما به یک سری توافقنامه های صلح تاریخی در خاورمیانه رسیده ایم. ترامپ گفت: “من به ویژه افتخار می کنم که اولین رئیس جمهور در دهه های گذشته است که جنگ های جدید را شروع نکرده است.”

در حقیقت ، سخنان این سرمایه دار سخنان مایک پنس معاون رئیس جمهور را چند روز پیش در توییتر تأیید می کند:

پنس در توییتر خود نوشت: “من افتخار می کنم که اعلام کنم ظرف چند روز ، دولت ما برای اولین بار در دهه های گذشته است که آمریکا را وارد یک جنگ جدید نمی کند. این یک صلح قدرت است.”

ترامپ سپس درباره چالش های پیش روی دولت خود صحبت کرد و خاطرنشان کرد که در طول چهار سال ریاست جمهوری ، دولت هرگز از پاسخگویی به چالش های برنامه های داخلی و بین المللی پرهیز نکرده است:

مستاجر فعلی کاخ سفید افزود: “من چندین جنگ دشوار داشته ام ، سخت ترین ، سخت ترین انتخاب ها را انجام داده ام ، زیرا به همین دلیل شما من را انتخاب کرده اید.”

در طول مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 ، یکی از بزرگترین وعده های ترامپ به آمریکایی ها پایان دادن به “جنگ های بی پایان” بود که ایالات متحده در آن درگیر بود و آوردن سربازان به سلامت به خانه.

بین سال های 2018 و 2020 ، دولت ترامپ خروج بخشی از نیروهای نظامی خود از سوریه ، عراق و افغانستان را اعلام کرد.

حکم برای ناآرامی های پایتخت

ترامپ در سخنرانی خود بار دیگر حمله به پایتخت را محكوم كرد و تأكید كرد كه خشونت هرگز نباید تحمل شود:

وی گفت: “همه آمریكایی ها از حمله به پایتخت ما وحشت كردند. خشونت سیاسی حمله به همه چیزهایی است كه برای ما بعنوان آمریكایی عزیز است. هرگز قابل تحمل نیست.”

مراسم افتتاحیه بایدن

امروز مراسم تحلیف جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا برگزار می شود و دونالد ترامپ رسماً رهبری چهار ساله خود را در سال 2020 پایان داد.

با این حال ، به گفته بسیاری از تحلیلگران سیاسی ، مشارکت یک سرمایه دار در رقابت برای کاخ سفید در سال 2024 بسیار محتمل به نظر می رسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *