آمریکا ، فشار ترامپ در جورجیا برای لغو نتیجه بایدن

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

واشنگتن پست نوار مکالمه تلفنی طولانی را دریافت کرد که طی آن رئیس جمهور آمریکا وزیر خارجه گرجستان را تحت فشار قرار داد تا 12000 رای لازم برای لغو انتخابات را پیدا کند.

گفته می شود دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسپرگر و رایان آلمان را برای یافتن آرای لازم برای لغو انتخابات ریاست جمهوری تحت فشار و تهدید قرار داده است.

واشنگتن پست ، این نوار مکالمه تلفنی را دریافت کرد که در آن ترامپ با چاپلوسی ، هشدار و حتی تهدید از رافنسپرگر جمهوری خواه خواست که حتی یک رای بیشتر برای پیروزی این ایالت را پیدا کند.

ترامپ خطاب به وزیر گرجستان گفت: “تمام کاری که می خواهم انجام دهم این است: “گفتن هیچ مشکلی ندارد ، می دانید که دوباره حساب کرده ای.”

تماس تلفنی

به نظر می رسد در این گفتگو ، ترامپ به دنبال تقریباً 12000 رأی لازم برای جلب درخواست تجدیدنظر علیه ادعای تقلب در انتخابات گزارش شده پس از انتخابات 3 نوامبر است.

ترامپ تلفنی گفت: “… ما در انتخابات پیروز شدیم و عادلانه نیست که او را به این سمت ببریم.” “و از بسیاری جهات بسیار گران خواهد بود. و من فکر می کنم شما باید بگویید که قصد دارید آن را مرور کنید ، و می توانید آن را مرور کنید ، اما آن را با افرادی که می خواهند جواب پیدا کنند مرور کنید ، نه با افرادی که نمی خواهند جواب پیدا کنند. “

هنگامی که رافنسپرگر به درخواست او مبنی بر اشتباه بودن این داده ها پاسخ داد ، ترامپ اصرار داشت که به خشم رای دهندگان متوسل شود.

وی گفت: “مردم گرجستان عصبانی هستند ، مردم این کشور عصبانی هستند.”

رافنسپرگر و آلمان هر دو در جریان این تماس تلفنی ، با ادعای غیرممکن بودن کلاهبرداری ، برخی ادعاهای ترامپ را رد کردند.

ترامپ در یک تماس تلفنی تماس گرفت و گفت: “شما می دانید که آنها چه کاری انجام داده اند و آن را گزارش نمی کنید. این یک جرم کیفری است ،” شما نمی توانید اجازه دهید این اتفاق بیفتد. این یک خطر بزرگ برای شما و رایان ، وکیل شما است.

رئیس جمهور سپس رافنزپرگر را به انتخابات دور دوم گرجستان بین سناتورهای جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر و نامزدهای دموکرات جان اوسوف و رافائل وارنوک یادآوری کرد.

شما همچنین به دلیل آنچه با رئیس جمهور کردید ، انتخابات بزرگی در پیش رو دارید – می دانید ، مردم جورجیا می دانند که این یک کلاهبرداری است “، رئیس جمهور ادامه داد ،” به دلیل آنچه با رئیس جمهور کردید ، بسیاری از مردم به پای صندوق های رای نمی روند. و بسیاری از جمهوری خواهان رأی منفی می دهند زیرا از آنچه شما با رئیس جمهور کردید متنفر هستند. “

پرسش و پاسخ در شبکه های اجتماعی

روز بعد از تماس تلفنی ، پرزیدنت ترامپ با ارسال توئیت در مورد این تماس تلفنی ، خطاب به وزیر امور خارجه گرجستان گفت:

دیروز ، من با براد رافنسپرگر وزیر امور خارجه از شهرستان فولتون و تقلب در رای گیری در جورجیا صحبت کردم. او کوچکترین ایده ای ندارد! “او در توییتر نوشت.

دیری نپایید که پاسخ وزیر امور خارجه گرجستان را متهم کرد و ترامپ را به نگفتن حقیقت متهم کرد.

وی در توئیتر خود نوشت: “با احترام ، رئیس جمهور ، آنچه شما می گویید درست نیست. حقیقت واقعیت خواهد یافت.”

واکنش ها

افشاگری های هیجان انگیز واشنگتن پست خواسته هایی را برای استیضاح کسانی که معتقدند خواسته های رئیس جمهور ترامپ خارج از قانون است ، مطرح کرده است.

کارل برنشتاین ، گزارشگر تحقیقات افسانه ای واترگیت ، قاشق مکالمه تلفنی ترامپ را با تحقیقاتی که منجر به استعفا ریچارد نیکسون رئیس جمهور آمریکا شد مقایسه کرد.

وی گفت: “بسیار بدتر از واتر گیت.” وی در توئیتر خود نوشت: “در هر لحظه ممکن در تاریخ ایالات متحده ، این نوار باعث خواهد شد که رهبری هر دو کشور خواستار استعفای فوری رئیس جمهور ایالات متحده شوند.”

کمالا هریس ، معاون جو بایدن ، این تماس را “صدای ناامیدی” خواند و ترامپ را به “سو abuse استفاده از قدرت” متهم کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *