آمریکا ، اعدام لیزا مونتگومری: او اولین زنی است که پس از 70 سال به اعدام محکوم شده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

دادگاه تجدیدنظر منطقه کلمبیا به اعدام لیزا مونتگومری برای قتل بابی جو استینت 23 ساله در سال 2004 چراغ سبز نشان داده است.

محکومیت لیزا مونتگومری ، قاتل 52 ساله ، که قرار بود در 8 دسامبر تحریک مرگ مهمی را تحمل کند ، پس از عقد قرارداد وکلای وی با Covid-19 در بازدید از زندان Terre Haute در ایندیانا به تعویق افتاد.

بنابراین ، در تاریخ 26 دسامبر ، دفتر فدرال زندانها دستور تقویم مجدد حکم اعدام را برای 12 ژانویه صادر کرد ، پیشنهادی که وکلای مونتگومری با آن مخالفت کردند.

این اختلاف توسط دادگاه تجدیدنظر منطقه کلمبیا حل و فصل شد ، که درخواست ارجاع شده توسط دادگاه بدوی را یافت و خواستار اجرای حکم شد.

قتل بابی جو استینت

پرونده قتل بابی جو استینت جوان توسط لیزا مونتگومری ، خصوصاً به دلیل وحشیانه ای که قاتل با آن مرتکب جنایت شوم شده بود ، در افکار عمومی آمریکا طنین انداز زیادی داشت.

در حقیقت ، در سال 2004 ، زن استین نت را که در آن زمان 8 ماهه باردار بود خفه کرد و کبد را از بدن خود خارج کرد و او را ربود.

اولین زن در 70 سال گذشته

مونتگومری اولین زنی در 70 سالگی خواهد بود که در ایالات متحده به اعدام محکوم می شود. آخرین بانی هایدی بود که در سال 1953 بابت جبران آدم ربایی و قتل بابی گرینلیس ، پسری فقط 6 ساله ، که امروز برای او خواستار باج 600 هزار دلار ، 7 میلیون دلار شد ، با یک اتاق گاز پرداخت کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *