آلمان ، اسقفی محافظه کار که تحقیقی در مورد پدوفیلی منتشر نکرده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

طبق گفته اسقف اعظم کلن ، راینر ماریا وولکی ، این گزارش که به سفارش خود اسقف اعظم و توسط یک شرکت مونیخ تهیه شده است ، “فاقد عینیت است.” اما طوفان در موقعیت او وجود دارد.

او تصمیم گرفته است که منتشر نکند اتصال مستقل توسط یک شرکت مونیخ برای سوuses استفاده توسط برخی از پیشوایان اسقف وی ، بزرگترین اسقف وی در آلمان ، بین سالهای 1975 تا 2018 ، به دلیل “رعایت حریم خصوصی متهم” و “به دلیل عدم عینیت برخی محققان” “

به همین دلیل ، برخی از روحانیون و جامعه مدنی آلمان خواستار استعفای کاردینال محافظه کار Rainer Maria Voelki ، اسقف اعظم کلن هستند. با توجه به آنچه در زیر می خوانیم قطب نما جدید روزمره، گزارشی که توسط کاردینال در سال 2018 از شرکت حقوقی Westpfahl Spilker Wastl به سفارش وی صادر شد ، قرار بود در 12 مارس سال 2020 منتشر شود. با این حال طبق اسقف اعظم ، نتیجه نهایی کار “پر از کاستی های فنی” خواهد بود “از نظر قانونی معتبر نیست”.

با توجه به درز اخباری که منجر به انتشار بخشهایی از تحقیقات به بورن گرک ، کارشناس حقوق کیفری برای بازبینی در سند برنامه ریزی انتشار گزارش شد ، بین اسقف اعظم و شرکت مسئول درگیری بوجود آمد. در 18 مارس 2021

برای حل این مشکل ، چند ماه پیش ، کاردینال ، بنیانگذار بندیکت شانزدهم و شاگرد اسقف اعظم یوآخیم میسنر ، به پاپ فرانسیس مراجعه کرد ، وی خواست “بررسی کند” آیا در رفتار او “نقض قانون شرع” وجود دارد یا خیر.

اتهامات

اما انتقاد از وولکی فروکش نکرده است. در واقع ، این کاردینال همچنین به سرپوش گذاشتن در پرونده ادعایی پدوفیلی متهم شده است که وی پس از نصب در اسقف اعظم کلن در سال 2014 از آن مطلع شد.

به گفته قطب نما ، این “پرونده کشیشی از دوسلدورف است که در دهه 1970 قهرمان خشونت جنسی علیه یک خردسال شد.” با این حال ، کشیش متهم در حال حاضر از زوال عقل سالخورده رنج می برد و از دو سکته مغزی معلول است. بنابراین ، مذهبی نمی توانست از خود در برابر اتهامات قربانی ادعا شده دفاع کند ، که ، از جمله ، خود را ناخواسته برای شهادت اعلام کرد.

اگر او پرونده را به جماعت آموزه ایمان ارجاع ندهد ، این می تواند جایگاه وی را تحت مقرراتی که پاپ برگوگیو در سال 2016 با Motu Proprio “مانند یک مادر دوست داشتنی” وضع کرده هزینه کند.

در همین حال ، در آلمان ، بحث در مورد آینده کاردینال محافظه کار ، که به عنوان رهبر روحانیت که سفر همزمانی اسقف های آلمان را در نظر می گیرد – برای ارائه ، از جمله سایر موارد ، تشیع زنان و امکان برکت ، در جریان است. اتحاد همجنسگرایان – “تهدیدی برای وحدت کلیسای جهانی”.

شورای اسقفهای کلن ، که شامل اعضای مذهبی و غیرحرفه ای است ، اظهار نظر کرد و گفت که وولکی “به عنوان یک مرجع اخلاقی کاملاً شکست خورده است”.

تیم Kurzbach ، رهبر شورا ، گفت: “ما در بزرگترین بحرانی هستیم که کلیسا تاکنون داشته است.” به نقل از مسنجر، از “متصدیان مسئولیت پذیرفتن سرانجام مسئولیت” خواستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *